Razigrani Hrovat je zamudil delček sekunde

Rubrika: Eurocup

Olimpija se je dostojno poslovila od evropskega pokala s porazom proti Valenciji 72:75. Če bi bilo malce sreče in slaba sekunda več časa, bi se v Stožicah igrali podaljški. Gregor Hrovat je zadel trojko, a je sodniki po ogledu videa niso priznali, zato sta si ekipi lahko segli v roke in zapustili teren.

olimpija01
Olimpija je evropski pokal končala s sedmimi porazi in zmago proti Ulmu.

Evropski pokal, 9. krog, 7.12.
Union Olimpija – VALENCIA 72:75 (16:28, 21:11, 15:25, 20:11)
Union Olimpija: Barbarič 5, Oliver 12, Bubnić 6, Mulalić 6, Mesiček 8, Milošević 10, Janković 5, Jefferson 2, Hrovat 18.

Prav Hrovat je navdušil – 18 točk je dosegel, od tega 14 v zadnji četrtini, iz igre pa sploh ni zgrešil – 4:4 za 2, 3:3 za 3. Prav zavoljo take igre Hrovata se je Olimpija sploh vrnila v igro. Po treh četrtinah je zaostajala 52:64, potem pa zadnjo četrtino odločila sebi v prid – 20:11.

81 sekund pred koncem je celo povedla 72:71. Ko so Španci zapravili napad, jim je žal sledila tudi Olimpija, tekmec pa je to znal kaznovati (trojka Diota).