Razigrani Dragić v prvem polčasu postavil temelje za zmago Miamija

Težko pričakovani prihod Cleveland Cavaliersov v Miami k Heatu, na žalost vseh košarkarskih navdušencev, ni potekal tako, kot so mnogi načrtovali. Cleveland je bil brez LeBrona Jamesa, ki je tekmo izpustil zaradi ‘vzdrževanja’, kot so zapisali pri klubu, povsem nebogljen, in Vročica je slavila visoko zmago, z 99:84. Miami se je tako po 18 tekmah sezone povzpel na vrh Vzhodne konference, pred Cavsi pa imajo prednosti le za vzorec (Heat: 12/6, 66,7%; Cavaliers: 13/7, 65,0%).

Dwyane Wade je presedel celotno zadnjo četrtino, do takrat pa dosegel 19 točk, ravno toliko pa jih je s klopi dodal Tyler Johnson. Goran Dragić je vknjižil 17 točk in osem podaj, po nekaj tekmah odsotnosti pa je na parket stopil tudi Beno Udrih in dosegel dve točki.

Dragić je bil še posebej razigran v prvem polčasu, v katerem je dosegel kar 15 točk. To je njegov osebni rekord sezone, s tem pa je postavil temelje zmagi Miamija, ki je v uvodnih 24 minutah dosegel kar 60 točk, največ v sezoni.

Zdelo se je, da je prihod Jamesa na klop Clevelanda dal dodatna krila igralcem Miamija, ki so do takrat vodili s 16:12, ko pa je James našel svoje mesto ob soigralcih, je Vročica pobegnila z delnim izidom 14:2. Heati so vodili tudi že s 27 točkami razlike, Cavsi pa so v končnici tekme nekoliko zmanjšali razliko.

New York Knicksi so morali priznati poraz mladi ekipi Milwaukee Bucksov, ki je na domačem parketu slavila zmago s 106:91. New Yorku na tej tekmi preprosto ni steklo – iz igre so metali 42,1-odstotno, za tri 24,0-odstotno, izgubili so 15 žog, Bucksi pa so jih nadskakali z 49:37. Saša Vujačić znova ni dobil priložnosti za igro.

Knicksi so v tretji četrtini zaostajali že z 21 točkami razlike, nato pa je glavni trener Derek Fisher zamenjal celotno prvo peterko z igralci s klopi. Ti so do konca tekme zmanjšali zaostanek, a bližje od devetih točk razlike, jim ni uspelo priti.

Znakov ustavljanja ne kažejo aktualni prvaki Lige NBA Golden State Warriorsi, ki so svoj niz zmag na začetku te sezone, proti Toronto Raptorsem podaljšali na 21 (112:109). Če štejemo še minulo sezono, imajo Warriorsi zaenkrat 25 zaporednih zmag, to pa je tretji najdaljši niz v zgodovini Lige NBA. Zaostajajo le za Los Angeles Lakersi iz sezone 1971/72 (33) in Miami Heati iz sezone 2012/13 (27).

Še enkrat več je bil sijajen Stephen Curry, ki je zadel 14 od 24 metov iz igre, od tega devet trojk, na poti do 44 točk. Klay Thompson je za Bojevnike dodal 26 točk. Na drugi strani je rekord kariere z 41 točkami postavil Kyle Lowry, toda Toronto je še drugič v tej sezoni tesno izgubil proti Golden Stateu.

Liga NBA, redni del sezone, 5. 12.:

Philadelphia – DENVER 105:108 (25:29, 34:23, 26:25, 20:31)
(Covington 18 (10 skokov), Canaan 15; Gallinari 24 (7 skokov), Barton 16 (9 skokov))

Toronto – GOLDEN STATE 109:112 (21:32, 28:27, 30:24, 30:29)
(Lowry 41 (7 podaj), DeRozan 16 (5 podaj); Curry 44 (7 podaj), Thompson 26)

MIAMI – Cleveland 99:84 (34:22, 26:20, 23:22, 16:20)
(Wade (5 skokov) in Johnson (5 skokov) po 19, Dragić 17 (8 podaj); Jefferson 16, Smith 12)

Chicago – CHARLOTTE 96:102 (22:26, 28:26, 25:20, 21:30)
(Butler 25 (8 skokov), Rose 19 (7 skokov, 5 podaj); Batum 24 (11 skokov, 5 podaj), Zeller (8 skokov) in Walker (6 skokov, 5 podaj) po 17)

HOUSTON – Sacramento 120:113 (29:16, 23:34, 32:35, 36:28)
(Harden 31 (9 podaj), Howard 22 (18 skokov); McLemore 19 (9 skokov), Collison 18 (6 podaj))

Minnesota – PORTLAND 103:109 (32:22, 27:24, 23:34, 21:29)
(Towns 27 (12 skokov), Wiggins 17 (5 skokov); Lillard 19 (7 podaj), McCollum 17 (6 podaj, 5 skokov))

MILWAUKEE – New York 106:91 (29:24, 23:24, 29:21, 25:22)
(Carter-Williams 20 (5 podaj), Monroe 18 (14 skokov); Anthony 18 (5 skokov), Thomas 17)

SAN ANTONIO – Boston 108:105 (29:27, 29:22, 28:22, 22:34)
(Aldridge 17 (8 skokov), Diaw 16; Thomas 23 (8 podaj), Bradley 18)

UTAH – Indiana 122:119* (27:19, 30:33, 27:32, 26:26, 12:9)
(Favors 35 (13 skokov), Hayward 22 (5 skokov, 5 podaj); George 48 (8 skokov), Stuckey 23)
*Po podaljšku.

LA CLIPPERS – Orlando 103:101 (22:24, 31:26, 21:29, 29:22)
(Crawford 32 (5 podaj), Griffin 28 (13 skokov, 7 podaj); Oladipo 24 (7 skokov, 5 podaj), Payton 21 (8 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 17 točk (4/6 za dve, 3/5 za tri), 2 skoka, 8 podaj in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 4 minute, 2 točki (1/1 za dve).
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.