Razigrani Curry v tretji četrtini pokopal Oklahomo City

Košarkarji Golden State Warriorsev so na drugi tekmi serije konferenčnega finala zahoda s 118:91 premagali Oklahomo City Thunder, in izenačili rezultat v zmagah (1:1). Moštvo iz Oaklanda tako ostaja neporaženo še na 12. zaporedni tekmi v sezoni, ki so jo odigrali po izgubljeni tekmi.

Ključ do zmage Golden Statea je bil znova razigrani Stephen Curry, ki je v le dveh minutah v tretji četrtini, ko se je tekma lomila, dosegel neverjetnih 15 točk. Najkoristnejši igralec rednega dela sezone je tekmo zaključil z 28 točkami, ob tem je zadel pet od osmih metov za tri točke, skupno pa je iz igre zadel devet od 15 metov.

Že v prvi četrtini je množica navijačev v Oracle Areni zadržala dih, ko se je Curry ob reševanju žoge vrgel med navijače v prvi vrsti. Nekaj časa je sicer ostal na tleh, ko pa je vstal, je bila na njegovem desnem komolcu vidna velika oteklina, ki pa ga v nadaljevanju tekme ni preveč motila.

Klay Thompson je dodal 15 točk, iz klopi pa je bil odličen Andre Iguodala, ki je dosegel 14 točk, kljub temu, da je zgrešil uvodnih pet metov na tekmi. Sedem točk je vknjižil v zadnjih dveh minutah druge četrtine, po tem, ko je Oklahoma City prišla do prvega vodstva na tekmi.

Bojevniki so bili tokrat veliko bolj agresivni pod obema obročema, dobili so tudi skok (45:36). Presodila je predvsem razlika v skokih v napadih, saj jih je Golden State zbral kar osem več, kot Oklahoma City (15:7), poleg tega pa so igralce Groma prisilili v 16 izgubljenih žog.

V tem elementu igre je prednjačil najboljši strelec Oklahome City, Kevin Durant, ki je 29 točkam in šestim skokom dodal kar osem izgubljenih žog. Durant je bil po glavnem odmoru nerazpoložen, saj je v drugem polčasu dosegel le šest točk. Russell Westbrook je iz igre zadel le pet od 14 metov in tekmo zaključil s 16 točkami in 12 podajami.

Pred obema moštvoma je zdaj nekaj dni počitka, saj bo tretja tekma, ki bo v Oklahomi City, šele v nedeljo.

Liga NBA, konferenčni finale zahoda, 18. 5.:

GOLDEN STATE – Oklahoma City 118:91 (27:20, 30:29, 31:19, 30:23) [1:1]
(Curry 28, Thompson 15; Durant 29 (6 skokov, 8 izg. žog), Westbrook 16 (12 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.