Randolph Real vodil do zmage, Boltauzer sodil v Moskvi

Rubrika: Evroliga

Madridski Real je branjenje naslova evroligaških prvakov pričel sanjsko. V nabito polni dvorani Wizink Centra je tudi na krilih Anthonyja Randolpha (16 točk) s 109:93 nadigral Darussafako, Realov večni tekmec FC Barcelona Lassa pa je kljub razpoloženemu Jaki Blažiču (11 točk) v novo sezono krenil s porazom.

Jaka Blažič je z Barcelono lovil prvo zmago na gostovanju pri CSKA-ju po letu 2012. Obračun, na katerem je pravico med drugim delil tudi Matej Boltauzer, je bil v veliki meri odločen že po prvem polčasu. Moskovčani so že po 20 minutah igre vodili z 22 točkami prednosti, Barcelona pa je zaostanek pred zadnjimi 10 minutami tudi po zaslugi Blažičevih 5 točk v tretji četrtini znižala za polovico (69:58). V zadnji četrtini Kataloncem bližje kot na 9 točk zaostanka ni več uspelo priti.

Prepelič brez prave priložnosti

Tako kot CSKA, je v novo sezono z visoko zmago krenil tudi madridski Real. Turška Darussafaka je bila v polni dvorani Wizik Centra povsem nemočna, da je bilo temu tako, pa je veliko zaslug nosil tudi Anthony Randolph, ki je bil s 16 točkami prvi strelec ekipe. 7 minut je Pablo Laso namenil Klemnu Prepeliču, ki je obračun končal pri 2 točkah.

V preostalih dveh četrtkovih obračunih je bil Bayern Dejana Radonjića na domačem terenu nemočen proti Anadolu Efesu (71:90), Panathinaikos pa je v najbolj izenačenem obračunu dneva s 89:84 ugnal Maccabi.

Evroliga, 1. kolo, čertek, 11.10.
CSKA Moskva – FC Barcelona Lassa 95:75 (21:17, 30:12, 18:29, 26:17)
(Higgins 18 + 9 skokov, De Colo 17 + 5 skokov; Kuric 15, Blažič 11)

Panathinaikos OPAP – Maccabi FOX Tel Aviv 89:84 (26:24, 20:21, 24:21, 19:17)
(Lojeski 20 + 5 skokov, Langford 13; Wilbekin 24 + 8 podaj, Roll 15)

FC Bayern – Anadolu Efes 71:90 (19:18, 18:26, 14:28, 20:18)
(Dedović 17, Jović 15 + 5 podaj; Motum 14, Larkin 13 + 5 podaj)

Real Madrid – Darussafaka Tekfen 109:93 (25:18, 28:20, 38:31, 18:24)
(Randolph 16, Carroll 14; McCallum 18 + 6 skokov + 6 podaj, Kidd in Peiners po 12)

Petek, 12.10.
Budućnost VOLI – AX Armani Exchange Olimpia (18.45)
Khimki – Olympiacos (19.00)
Žalgiris – KIROLBET Baskonia (19.00)
Fenerbahče – Herbalife Gran Canaria (19.45)

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa): 17 minut, 11 točk (2/4 za dve točki, 2/4 za tri točke, 1/1 prosti meti, 2 skoka (1 v obrambi, 1 v napadu), 1 podaja, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 9.

Klemen Prepelič (Real Madrid): 7 minut, 2 točki (0/1 za tri točke, 2/2 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu, 1 v obrambi), 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 3.

Anthony Randolph (Real Madrid): 20 minut, 16 točk (3/4 za dve točki, 3/5 za tri točke, 1/2 prosti meti), 1 skok (v obrambi), 3 podaje, 1 ukradena žoga, 1 izgubljana žoga, 1 osebna napaka, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 17.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa): 15 minut, 2 točki (1/3 za dve točki, 0/1 za tri točke), 1 podaja, 4 izgubljene žoge, 1 prejeta blokada, 3 osebne napake; indeks -8.