Randolph blestel v Münchnu, Jordan odločil v Moskvi

Rubrika: Evroliga

Za moštvi v Evroligi je odigrano še 14. kolo. Madridski Real je na krilih izjemno razpoloženega Anthonyja Randolpha slavil zmago v Münchnu, niz petih zaporednih evroligaških porazov pa je v O.A.K.A. Areni uspelo prekiniti tudi milanski Olimpii. V Moskvi je tekmo odločil Jordan Mickey, Žalgiris boljši od Maccabija.

Darussafaka je bila še drugič v tem tednu izjemno blizu zmage, a na koncu ostala praznih rok. Po tem, ko so Turki v sredo v zadnjih sekundah iz rok izpustili zmago proti Žalgirisu, so tokrat po izjemnem preobratu praznih rok ostali tudi v Moskvi. Khimki je minuto in 50 sekund pred koncem vodil z 10 točkami prednosti (83:73), nepopustljivi Turki pa so pripravili delni izid 11:0 in 13 sekund pred koncem celo povedli (83:84). Pri Moskovčanih, ki so delovali povsem zbegano, je pod koš krenil Jordan Mickey, ki je izsilil osebno napako, nato pa z dvema zadetima prostima odločil zmagovalca.

Še naprej v slogu zmagovalcev nadaljujejo tudi Madridčani, ki so slavili zmago na gostovanju pri Bayernu. Klemen Prepelič na parket ni stopil, je pa zato izjemno odigral Anthony Randolph, ki je v 23 minutah zbral 22 točk in 5 skokov. Do zmag so se prebili še košarkarji Žalgirisa, ki so bili boljši od Maccabija, ter košarkarji AX Armani Exchange Olimpie, ki so v O.A.K.A. Areni prekinili niz 5 zaporednih porazov.

Evroliga, 14. kolo, 21.12.
Khimki – Darussafaka 85:84 (30:18, 15:25, 24:14, 16:27)
(Bost 19, Zubkov 15 in 8 skokov; McCallum in Eric po 13)

Žalgiris – Maccabi FOX 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20)
(Milaknis 16, Davies (5 skokov) in Ulanovas po 13; Wilbekin 20, O’Bryant 18)

FC Bayern – Real Madrid 72:82 (16:27, 15:19, 28:19, 13:17)
(Jović 11 in 5 podaj, Koponen, Đedović in Bartel (6 skokov) po 10; Randolph 22 in 5 skokov, Llull 19 in 6 podaj)

Panathinaikos OPAP – AX Armani Exchange Olimpia 83:86 (23:21, 17:26, 16:17, 27:22)
(Calathes 24 in 11 podaj, Papas 13; Gudaitis 20 in 8 skokov, Jerrells 15)

Že odigrano
CSKA – Anadolu Efes 102:84
Budućnost VOLI – Fenerbahče 65:89
Olympiacos – Herbalife Gran Canaria 98:77
KIROLBET Baskonia – FC Barcelona Lassa 70:77

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 27 minut, 9 točk (4/4 za dve, 0/1 za tri, 1/4 prosti meti), 6 skokov, 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 12.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 22 minut, 16 točk (4/6 za dve, 2/5 za tri, 2/2 prosti meti), 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 12.
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni stopil na parket.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 23 minut, 22 točk (4/5 za dve, 4/7 za tri, 2/2 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 1 podaja; indeks 25.