Randolph blestel ob zmagi nad Olympiacosom, Barca pričakuje PAO

Rubrika: Evroliga

Derbi 18. kola Evrolige je predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega Anthonyja Randolpha pripadel Madridčanom, ki so na domačih tleh prepričljivo s 94:78 ugnali Olympiacos. V petek bo pestro v Palau Blaugrani, kamor prihaja Panathinaikos, Budućnost bo gostila Darussafako.

Košarkarji madridskega Reala so prišli do druge zmage v tem tednu, tretje zaporedne v Evroligi. V začetku druge četrtine je v WiZink Centru še bilo 28:28, po delnem izidu 5:0 v korist domačih, pa varovanci Pabla Lasa prednosti vse do konca tekme niso več izpustili iz rok. Tekma je bila dokončno odločena v zadnji četrtini, ko je ob rezultatu 81:72 domačim uspel delni izid 10:0, po katerem so povedli za 19 točk (91:72) in tekmo mirno pripeljali do konca.

Blestel je Anthony Randolph, ki s statističnim indeksom 26 ostaja v igri za MVP kola. 16 točkam je v 27 minutah dodal še 8 skokov in 3 pridobljene žoge. Klemen Prepelič na parket ni stopil.

Na preostalih dveh četrtkovih srečanjih sta se nove zmage razveselili tuški ekipi Anadolu Efesa in Fenerbahčeja. Četa Ergina Atamana je prekinila niz dveh zaporednih zmag Khimkija, Fenerbahče pa je še poglobil krizo Žalgirisa.

Ponovno snidenje Pitina in Kurica

18. evroligaško kolo se bo zaključilo v Palau Blaugrani, kamor k Barceloni, ki je v naletu, prihaja grški Panathinaikos. Slednjega sedaj že nekaj tekem vodi legendarni trener Rick Pitino, ki je v Louisvillu 4 leta bil trener takratnemu študentu Kylu Kuricu, sedaj igralcu Barcelone.

Evroliga, 18. kolo, 10.1.
Anadolu Efes – Khimki 81:72 (23:16, 13:18, 26:17, 19:21)
(Micić 16 in 8 podaj, Anderson, Dunston in Moerman (9 skokov) po 11; Mickey 14 in 9 skokov, Crocker 12)

Fenerbahče – Žalgiris 78:61 (19:11, 24:18, 14:15, 21:17)
(Sloukas (6 podaj) in Mahmutoglu po 14; Davies 12, Jankunas 9 in 5 skokov)

Real Madrid – Olympiacos 94:78 (28:23, 26:23, 18:17, 22:15)
(Randolph 16 in 8 skokov, Campazzo (5 podaj) in Ayon (7 skokov) po 13; LeDay 15 in 8 skokov, Williams-Goss 13 in 5 podaj)

11.1.
CSKA – Maccabi FOX (18.00)
Budučnost VOLI – Darussafaka Tekfen (19.00)
Baskonia KIROLBET – Herbalife Gran Canaria (20.30)
FC Bayern – AX Armani Exchange Olimpia (20.30)
FC Barcelona Lassa – Panathinaikos OPAP (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni stopil na parket.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 27 minut, 16 točk (4/5 za dve, 2/5 za tri, 2/2 prosti meti), 8 skokov, 3 pridobljene žoge; indeks 26.