Rakete nadigrane v Utahu, Portland zanesljiv

V noči iz četrtka na petek so bili v severnoameriški Ligi NBA odigrani le trije obračuni, na vseh pa so se zmage veselili domačini. Prepričljivo boljši od nasprotnikov so bili košarkarji Boston Celticsov, Portland Trail Blazersov in moštvo Utah Jazz. Slednje je povsem nadigralo Rakete, ki v naslednjem obračunu gostujejo pri Dallasu.

Košarkarji Bostona so po manjši krizi v zaključku meseca novembra, ko so izgubili 4 obračune od petih, znova ujeli pravi ritem. Proti New York Knicksom so prišli do četrte zaporedne zmage, hkrati pa so se Kratkohlačnikom oddolžili za poraz, ki so jim ga le-ti zadali 22. novembra prav v Bostonu. Domači so povedli s 6:0 in vodstvo držali vse do konca.

Že po prvi četrtini so se na gostovanju v Portlandu v položaju, ki ni obetal, znašli košarkarji Phoenixa. Sunsi so bili povsem nemočni, z vsega 4 zmagami pa ostajajo z naskokom najslabše moštvo na zahodu. Nič kaj bolj napeto ni bilo niti v Utahu, kjer so domači obračun odločili že pred zadnjo četrtino. Po 36 minutah igre je bil rezultat 91:56, nerazpoložene Rakete pa so v zadnji četrtini poraz uspele le omiliti.