Prvi poraz Slovenk

Slovenska ženska članska reprezentanca je v Podgorici odigrala svojo sedmo pripravljalno tekmo pred odhodom na EP v Prago. Varovanke Damirja Grgića so doživele prvi poraz, Črnogorke so bile boljše z rezultatom 72:59.

Slovenke so v soboto, nedeljo in ponedeljek trenirale v Zrečah, včeraj pa so se odpravile v Podgorico. Članice so priprave odprle z zmagama proti Madžarski, sledile so štiri domače tekme. Naše košarkarice so dvakrat ugnale Turčijo, boljše so bile tudi od Poljakinj in Hrvatic.

Slovenke tekme s Črno goro niso najbolje odprle in v prvi četrtini dosegle zgolj štiri točke. Edini koš iz igre v prvih desetih minutah je dosegla Eva Lisec, dve točki pa je iz črte prostih metov dodala še Shante Evans. V drugi četrtini je ekipama steklo v napadu. Črnogorke so ob koncu 15. minute prvič povedle z desetimi točkami prednosti, na odmor pa so domače košarkarice odšle s prednostjo osmih točk.

Tudi v nadaljevanju so bile košarkarice iz Črne gore boljši nasprotnik in vodstvo trdno držale v svojih rokah. Za razliko od dosedanjih tekem Slovenkam tokrat ni stekel met iz igre. Celotni tretji del srečanja so domače košarkarice vodile z naskokom, ki je bil višji od desetih točk. V uvodnih minutah zadnjega dela so se Slovenke približale na osem točk zaostanka, košarkarice v belo-rdečih dresih pa niso dovolile preobrata. Tekma se je zaključila z rezultatom 72:59.

Najboljša strelka tekme je bila Črnogorka Milica Jovanović, ki je dosegla 28 točk, zelo natančna je bila predvsem izza črte 6,75 – zadela je šest metov v osmih poskusih, sicer pa je iz igre zadela 11 od 14 metov. Pri Slovenkah je bila najučinkovitejša Eva Lisec, ki je dosegla dvojni dvojček (14 točk, 10 skokov). Dvanajst točk ter po šest skokov in podaj je dodala Nika Barič, z enajstimi pa ji je sledila Shante Evans.

Slovenke so tako doživele svoj prvi poraz v pripravljalnem obdobju. Zadnji preizkus pripravljenosti bodo varovanke Damirja Grgića opravile že jutri, ko se bodo ob 20. uri znova srečale z reprezentanco Črne gore.