Prvi poraz po 59 tekmah!

V državnem prvenstvu za košarkarice od 5. kola drugega dela ni več neporaženih ekip. Athlete Celje je prvič v sezoni klonil na spektakularen način, s trojko ob zvoku sirene. Velika junakinja Triglava je Sara Meden, ki je zadela za končnih 74:71.

Za aktualne državne in pokalne prvakinje je bil to sploh prvi poraz v državnem prvenstvu po sezoni 2013/2014. 9. novembra 2013 so bile na tekmi v Celju od njih prav tako boljše Triglavanke, tudi tedaj po zanimivi končnici, z 82:81.

Gorenjke so bile na že šesti medsebojni tekmi s Celjankami v tej sezoni že v izgubljenem položaju, a so s sijajnim začetkom zadnje četrtine pripravile velik preobrat. Po izenačeni uvodni četrtini so košarkarice Athleta v drugih 10 minutah prevzele pobudo in tik pred polčasom vodile že za 14 točk (41:27), pred zadnjo četrtino pa s +11 (60:49).

Na parketu so za tem zagospodarile Gorenjke, ki so stopile skupaj, zaostanek izničile v štirih minutah in pol, v zadnjo minuto tekme pa vstopile v vodstvu s 70:68. Ivana Dojkić je nato zadela trojko za 71:70, na drugi strani pa sta Medenova in Zdolškova izmed štirih prostih metov zadeli le enega. Po zadnjem, ki ga je zgrešila kranjska kapetanka, je Triglav uspel izsiliti napako Štajerk, po minuti odmora pa je Medenova, z 19 točkami najboljša strelka tekme, ob izteku srečanja zadela met preko rok nasprotnic.

“Generalno gledano lahko rečem, da sem zadovoljen s prikazanim, a še vedno lahko tekmo odigrano bolje. V drugi četrtini smo naredili nekaj povsem nepotrebnih napak in nato morali loviti tekmice. Vztrajnost, kljub boleznim in poškodbam, se nam je obrestovala z zadeto trojko v zadnji sekundi. Igralkam čestitam za zmago, nasprotnicam pa za korektno igro,” je po tekmi dejal kranjski trener Sluga.

Na preostali tekmi so Grosupeljčanke z dobro obrambo brez večjih težav odpravile Mariborčanke. Ob zmagi z 81:53 je Alina Gjerkeš dosegla 20 točk in jim dodala osem skokov.

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo že v ponedeljek, ko bo Athlete Celje gostil zasedbo Domžal. Za Štajerke bo to že tretja tekma državnega prvenstva v petih dneh. Z istimi tekmicami se bodo nato na povratni tekmi srečale še v sredo. Ta dan bo na sporedu tudi obračun Maribora in Triglava.

1. SKL(Ž), 4. krog, 19.3.

Maribor – GROSUPLJE 53:81 (15:19, 11:24, 17:19, 10:19)
(Vujačić 21, Kuzma 14; Gjerkeš 20 (8 skokov), Klavžar in Kastelic (5 podaj) po 11)

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Slabo smo bili pripravljeni na agresivno obrambo nasprotnic. Ob toliko izgubljenih žogah nismo imeli možnosti za presenečenje.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“”

TRIGLAV – Athlete Celje 74:71 (19:18, 11:23, 19:19, 25:11)
(Meden 19 (4 podaje), Zdolšek 13; Prezelj 16 (5 podaj), Dojkić 15)

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Generalno gledano lahko rečem, da sem zadovoljen s prikazanim, a še vedno lahko tekmo odigrano bolje. V drugi četrtini smo naredili nekaj povsem nepotrebnih napak in nato morali loviti tekmice. Vztrajnost, kljub boleznim in poškodbam, se nam je obrestovala z zadeto trojko v zadnji sekundi. Igralkam čestitam za zmago, nasprotnicam pa za korektno igro.”

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Čestitke Triglavu za zmago. Tri četrtine smo igrali dobro, v zadnji pa nato izgubili ritem, nasprotnicam dopustili, da se vrnejo v igro in nespametno odigrali končnico. Verjetno eden izmed razlogov za to tiči tudi v tem, da smo v treh dneh odigrali dve zahtevni tekmi. Čestitke našim dekletom za prikazano v prvih 30 minutah tekme.