Prvi poraz Miamija v končnici, OKC le še korak od napredovanja

Košarkarji Miami Heat so na tretji tekmi serije prvega kroga končnice Lige NBA s Charlotte Hornetsi, prvič izgubili. Sršeni so Vročico premagali s 96:80, in si tako priigrali prvo zmago v končnici po letu 2002.

Miami, ki je na prvih dveh tekmah serije iz igre metal 58-odstotno, je tokrat zadel le 27 od 79 metov iz igre (34 %). Ključ do zmage Charlottea je bil niz 18 zaporednih točk v tretji četrtini, s katerimi so Hornetsi prelomili izenačeno tekmo. Frank Kaminsky je v tem času dosegel devet od svojih 15 točk, najboljši strelec Charlottea pa je bil Jeremy Lin z 18 točkami.

Naš Goran Dragić je v 28 minutah igre dosegel 11 točk, zbral sedem skokov in podelil štiri podaje. Najboljši strelec Miamija je bil Luol Deng z 19 točkami, Dwyane Wade pa jih je dodal 17. Ekipa iz Floride je napravila veliko napak, izgubila pa kar 14 žog, medtem, ko so igralci Charlottea izgubili le tri. Vročica je odlično krenila v tekmo, in zadel pet od prvih sedmih metov za tri točke (Deng štiri trojke v prvih šestih minutah tekme), a so se igralci v nadaljevanju ohladili in zgrešili kar 12 od naslednjih 13 metov. Četrta tekma serije bo na sporedu v ponedeljek.

Zanesljivi zmagi sta zabeležili ekipi Indiane Pacersov in Oklahome City Thunder. Indiana je s 100:83 premagala Toronto Raptorse in poravnala serijo na 2:2. George Hill in Ian Mahinmi sta oba dosegla po 22 točk, Paul George jih je dodal 19, Pacersi pa so se tako odlično pobrali po četrtkovem porazu. Pri Torontu sta znova razočarala DeMar DeRozan in Kyle Lowry, ki sta skupaj dosegla le 20 točk, ob tem pa iz igre zadela le osem od 27 metov.

Zelo fizična serija med Oklahomo City Thunder in Dallas Mavericksi je v Dallasu na četrti tekmi dobila novo poglavje. Oklahoma City je tekmo dobila, s 119:108, in v zmagah povedla s 3:1. Kevin Durant, dosegel je 19 točk, je bil zaradi namernega prekrška izključen, Russell Westbrook, 25 točk in 15 skokov, je bil del verbalnega obračuna med igralci Oklahome City in Dallasa, Serge Ibaka pa si je zaradi udarca s komolcem v zadnjih sekundah prislužil tehnično napako. Enes Kanter je z 28 točkami postavil nov rekord kariere. Dirk Nowitzki je na drugi strani za Dallas, ki v tej seriji na obeh domačih tekmah ni nikoli vodil, dosegel 27 točk in zbral osem skokov. Zanimivo, Mavsi še niso dobili serije končnice po tem, ko so leta 2011 postali prvaki Lige NBA.

Portland Trail Blazersi so na domačem parketu, na tretji tekmi serije z Los Angeles Clippersi pokazali vse razkošje svojega talenta, in prvič zmagali (96:88). Damian Lillard je dosegel 32 točk,  CJ McCollum, igralec, ki je v tej sezoni najbolj napredoval, jih je dodal 27, pod košem pa je z 21 skoki, devetimi podajami in šestimi točkami dominiral Mason Plumlee. Za Clipperse, ki so Portlandu na prvih dveh tekmah serije dopustili, da povprečno dosega le 88 točk na tekmo, je Chris Paul dosegel 26 točk.

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:

INDIANA – Toronto 100:83 (28:16, 29:26, 16:16, 27:25) [2:2]
(Mahinmi (10 skokov, 5 podaj) in G. Hill po 22; Valanciunas 16 (6 skokov), Carroll (6 skokov) in Lowry (5 podaj) po 12)

CHARLOTTE – Miami 96:80 (29:28, 20:16, 26:14, 21:22) [1:2]
(Lin 18, Walker 17 (7 podaj); Deng 19 (8 skokov), Wade 17 (7 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – 28 minut, 11 točk (4/10 za dve, 0/3 za tri, 3/4 PM), 7 skokov, 4 podaje in 1 izgubljena žoga.

Zahod:

Dallas – OKLAHOMA CITY 108:119 (18:33, 30:24, 31:32, 29:30) [1:3]
(Nowitzki 27 (8 skokov), Matthews in Felton (11 podaj) po 19; Kanter 28 (6 skokov), Westbrook 25 (15 podaj, 5 skokov))

PORTLAND – LA Clippers 96:88 (22:19, 27:21, 21:27, 26:21) [1:2]
(Lillard 32 (5 skokov), McCollum 27 (5 skokov); Paul 26 (9 podaj), Crawford 19)

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.