Prvi dvojni dvojček Udriha po letu 2013 za zmago Miamija nad Denverjem

V Ligi NBA so Miami Heat v Koloradu prekinili niz treh zaporednih porazov in zabeležili 23. zmago v sezoni. Vročica je bila po zelo dobrem drugem polčasu boljša od Denver Nuggetsov, z 98:95, tekmo pa je v zadnji minuti odločil zvezdnik Miamija, Chris Bosh. Moštvo iz Floride je na tekmi zaigralo kar brez dveh članov udarne peterke – Goran Dragić je že v sredo odpotoval v Miami zaradi poškodbe mečne mišice, Dwyane Wade pa je tekmo izpustil zaradi bolečin v ramenih.

V prvi peterki Heata je tekmo tako znova začel Beno Udrih in prikazal odlično predstavo. Z njim na parketu je Miami tekmo dobival s 14 točkami razlike, to pa je najboljši +/- izkupiček v ekipi. Udrih je z 11 točkami in 11 podajami vknjižil svoj prvi dvojni dvojček po 27. decembru 2013, ko mu je to uspelo v dresu New York Knicksov proti Toronto Raptorsem. Poleg tega je uspel ukrasti eno žogo, izgubil pa ni niti ene.

Najboljši strelec Miami je bil s 24 točkami Chris Bosh, odličen pa je bil Hassan Whiteside, ki je z 19 točkami, 17 skoki in 11 blokadami vknjižil trojni dvojček. Pri Denverju se je najbolj izkazal Darrell Arthur z 18 točkami, Emmanuel Mudiay pa jih je 16 dosegel iz klopi.

Prav Bosh in Whiteside sta bila gonilna sila Vročice v drugem polčasu. V uvodnih dveh četrtinah je četa Erika Spoelstre zaostajala že tudi z 18 točkami razlike, a v tretji in zadnji četrtini smo videli povsem drugo zgodbo. Denver je tako v drugem polčasu iz igre metal le 28-odstotno in dosegel 33 točk, Miami pa na drugi strani 52. Tretji del igre je ekipa iz Floride dobila s 30:16, do zmage pa so se kljub temu dokopali šele v zadnji minuti tekme.

Po tem, ko so Nuggetsi rezultat poravnali na 95, je Bosh zadel težak met preko iztegnjene rok Danila Gallinarija, s katerim je Miami povedel. Prav Italijan je 8,9 sekund pred koncem zgrešil trojko za vodstvo, Bosh pa je nato zadet enega od dveh prostih metov za končnih 98:95. Ob zvoku sirene je namreč Jameer Nelson zgrešil trojko za izenačenje.

Razburljivo je bilo v Milwaukeeju, kjer so Bucksi po podaljšku, na krilih grškega reprezentanta Giannisa Antetokounmpa, premagali Atlanto Hawkse, s 108:101. Mladi Grk je povsem dominiral v podaljšku, v katerem je zadel prosti met, zabil, zadel trojko, dodal pa še blokado in dva skoka. Tekmo je zaključil z 28 točkami in 16 skoki (rekord kariere). Z njegovim zabijanjem se je Milwaukee odlepil na 103:99, po izgubljeni žogi Atlante, pa je z zadetim metom za tri točke odločil tekmo. Hawksi so imeli ob koncu rednega dela priložnost za zmago, a je Michael Carter-Williams blokiral met Jeffa Teaguea.

Cleveland Cavaliersi so še drugič v dveh dneh zaigrali v Teksasu, tokrat pa so jim nasproti stali Houston Rocketsi. Cavsi so z zmago zaključili najdaljši niz gostujočih tekem v tej sezoni, Rakete so premagali z 91:77. Kyrie Irving je dosegel 23 točk, LeBron James pa jih je dodal 19, s sedmimi skoki in sedmimi podajami. Pri Houstonu je povsem razočaral James Harden, ki je zadel le dva od desetih metov iz igre, zgrešil pa vseh pet metov za tri točke. Dwight Howard je vknjižil 14 točk in 11 skokov.

Zanimivo je bilo v New Orleansu, Pelicansi pa so šele v zadnjih sekundah tekme premagali Charlotte Hornetse (109:107). Odlično sta igrala Ryan Anderson, ki je zadel pet trojk na poti do 32 točk, in Anthony Davis z 22 točkami. Prav superzvezdnik New Orleansa je dosegel odločilni koš, bolje rečeno zabijanje, s katerim je svojemu moštvu prinesel zmago. Po podaji Jruea Holidaya, je Davis žogo silovito zabil in dve sekundi pred koncem srečanja odločil tekmo.

Liga NBA, redni del sezone, 15. 1.:

Indiana – WASHINGTON 104:118 (27:24, 19:35, 26:29, 32:30)
(George 21 (7 podaj, 5 skokov), G. Hill 19 (8 skokov); Wall 28 (8 podaj, 7 skokov), Beal 22 (5 skokov))

OKLAHOMA CITY – Minnesota 113:93 (31:17, 26:26, 25:22, 31:28)
(Durant 21 (7 podaj, 6 skokov), Waiters 20; Wiggins 25, Muhammad 15)

BOSTON – Phoenix 117:103 (36:29, 32:18, 28:31, 21:25)
(Olynyk 21 (9 skokov), Thomas 19 (5 podaj); Teletović 22, Knight 16)

Brooklyn – PORTLAND 104:116 (23:22, 26:34, 30:27, 25:33)
(Lopez 25 (7 skokov), Johnson in Sloan (9 skokov, 9 podaj) po 15; Lillard 33 (10 podaj), Crabbe 19 (6 skokov))

Chicago – DALLAS 77:83 (22:18, 24:18, 15:23, 16:24)
(Rose 18, Gasol 17 (8 skokov); Nowitzki 21 (7 skokov), Williams 18 (6 podaj))

NEW ORLEANS – Charlotte 109:107 (32:34, 25:15, 27:32, 25:26)
(Anderson 32 (8 skokov), Davis 22 (5 skokov); Batum (8 podaj) in Walker po 25, Kaminsky 18 (6 skokov))

MILWAUKEE – Atlanta 108:101* (22:28, 24:23, 27:25, 22:19, 13:6)
(Antetokounmpo 28 (16 skokov), Middleton 26; Millsap 23 (10 skokov, 6 podaj), Horford 18 (8 skokov))
*Po podaljšku.

Denver – MIAMI 95:98 (31:20, 31:26, 16:30, 17:22)
(Arthur 18 (8 skokov), Mudiay 16; Bosh 24, Whiteside 19 (17 skokov, 11 blokad))

Houston – CLEVELAND 77:91 (21:23, 14:23, 16:22, 26:23)
(Howard 14 (11 skokov), Beverey 13; Irving 23, James 19 (7 skokov, 7 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Beno Udrih (Miami Heat) – 37 minut, 11 točk (4/8 za dve, 1/2 za tri), 3 skoki, 11 podaj in 1 pridobljena žoga.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe ni igral.