Prvaki z novo metlo, izenačenje v Washingtonu in Houstnu

Branilci naslova iz Clevelanda so postali prva ekipa v zgodovini lige NBA, ki je v dveh zaporednih sezonah končnico začela z osmimi zaporednimi zmagami.

Na drugi tekmi v Torontu si domačini niso uspeli priboriti nove poti v Cleveland in sezona se je za njih končala. LeBron James je dosegel 35 točk in imel 9 skokov, na parketu je prebil več kot 46 minut. To je njegovo sedmo zaporedno konferenčno finale, postal pa je prvi igralec po Kobeju Bryantu leta 2010, ki mu je na šestih zaporednih tekmah v končnici uspelo preseči 30 točk.

Kyrie Irving je imel 27 točk in 9 asistenc. Košarkarji Clevelanda so vrgli 41 trojk, zadeli so jih 16, samo James je imel met za tri točke 5:12. To se je poznalo predvsem na začetku tekme, ko je Cleveland zgrešil prvih devet izmed dvanajstih metov iz igre in Toronto si je nabral prednost 26:15, potem pa se je stroj prvakov počasi ogrel, dobro strelsko predstavo je pokazal tudi Kyle Korver, ki je za 18 točk dosegel štiri trojke, 16 točk je dosegel v drugi četrtini.

Na drugi strani domačini niso imeli res razpoloženega igralca, ob ponovno odsotnemu Kylu Lowryju je Serge Ibaka dosegel 23 točk, imel pa samo 2 skoka, DeMar DeRozan je dosegel 22 točk, Cory Joseph pa 20.

Cleveland zdaj čaka zmagovalca dvoboja Boston – Washington in bo ob izenačeni seriji tako imel kar nekaj počitka.

V glavnem mestu ZDA so namreč domačini premagal prvopostavljeno vzhodno ekipo in po dveh zaporednih porazih na začetku serije tako dosegli še drugo zmago.

Tekmo je ponovno odločila ena izjemna četrtina Washingotna – tokrat so se ‘razstreljali’ v tretji četrtini, ko so dosegli 42 točk in povedli za 26 točk, tekma je bila tako odločena. V tem delu tekme je domačinom uspel delni izid 26:0.

Za domače je Bradley Beal dosegel 29 točk, John Wall je dosegel 27 točk in imel 12 asistenc. Bojan Bogdanović je dosegel 13 točk.

Pri Bostonu nihče izmed igralcev ni dosegel več kot 20 točk, Isaiah Thomas se je ustavil pri 19-ih, 17 od teh je dosegel v prvih 15 minutah tekme, Terry Rozier jih je dosegel 16, Kelly Olynyk pa 14.

Podobno kot Washington si je tudi Houston odločilno prednost priboril v tretji četrtini. Moštvi sta si ‘razdelili’ izkupiček prvega polčasa, Houston je prvo dobil za 12, San Antonio drugo za 8. V tretji je bil Houston ponovno boljši za 9, v zadnji pa San Antonio ni uspel več preobrniti rezultata.

James Harden je dosegel 28 točk in imel 12 asistenc, s klopi je bil odličen Eric Gordon in dosegel 22 točk, od tega šest trojk. Houston je vrgel 43 trojk in jih zadel 19. Nene je zaradi poškodbe leve noge igrišče zapustil že med prvo četrtino in se ni več vrnil na igrišče.

Pri San Antoniu sta Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge dosegla 16 točk, najboljši strelec pa je bil s klopi Jonathon Simmons s 17-imi točkami. Pau Gasol je dosegel 8 točk, postal pa je šele peti igralec v zgodovini lige NBA, ki je v končnici zbral 2.000 točk, 1.000 skokov, 400 asistenc in 200 blokad.