Prvaki z metlo v naslednjem krogu, Oklahoma na robu izpada

Prvaki so kot prva ekipa v letošnji končnici napredovali v drugi krog, Houston je z zmago v gosteh korak do tega, na preostalih dveh tekmah pa sta seriji izenačeni 2:2.

Ko je Indiana minuto in pol do konca tekme povedla 102:100 po tem, ko je Cleveland v zadnji četrtini že vodil za 13 točk je kazalo, da bi se lahko končal neverjeten niz LeBrona Jamesa – do tistega trenutka je namreč slavil na kar 51-ih tekmah končnice, ko je njegova ekipa v zadnji četrtini vodila z dvomestno prednostjo. In prav James je poskrbel, da je niz ostal neprekinjen – v naslednjem napadu je vrnil s trojko, tekmo pa zaključil s prosim metom po zgrešeni trojki Paula Georga za podaljšek.

James je zbral 33 točk, imel 10 skokov in po 4 asistence ter ukradene žoge. Kyrie Irving je dosegel 28 točk, Deron Williams jih je dodal 14, Kevin Love pa je imel 16 skokov. Pri Indiani je Lance Stephenson dosegel 22 točk.

Takoj po koncu tekme so se pojavila vprašanja, kaj se bo zgodilo z usodo Paula Georga, ki bo naslednje leto prost igralec in bi lahko med poletjem zahteval menjavo. George je na novinarski konferenci na to vprašanje odgovoril: ‘Ni še čas za to, naslednje vprašanje.’

‘Naslednje vprašanje,’ je bil tudi odgovor Russla Westbrooka na vprašanje novinarja po tekmi Oklahoma – Houston, kjer so si Rakete z zmago priigrale prednost 3:1. Vprašanje je bilo sicer namenjeno Stevenu Adamsu, novinar pa ga je želel vprašati, kako komentira padec njegove ekipe v trenutkih, ko na igrišču ni Westbrooka, ki je tako prevzel besedo in novinarju odgovoril, da on ni pomemben in da je važna ekipa.

Westbrook je ponovno dosegel trojnega dvojčka, na koncu je zbral 35 točk, 14 skokov in 14 asistenc, postal je prvi igralec v zgodovini NBA po Wiltu Chamberlainu, ki je v tekmah končnice zbral tri zaporedne trojne dovjčke.

Na drugi strani je bil veliko manj razpoložen James Harden, dosegel je 16 točk ob le petih zadetih metih iz igre iz 16-ih poizkusov. Toda imel je odlično pomoč v soigralcih, Nene je dosegel 28 točk brez zgrešenega meta iz igre, Eric Gordon in Lou Williams sta dosegla vsak po 18 točk.

Chicago je bil še drugič poražen na domačem parketu. Tudi tokrat je zaradi poškodbe manjkal Rajon Rondo, Jimmy Butler, ki je dosegel 33 točk, pa sam ni bil dovolj. Nikola Mirotić je dosegel 13 točk, Dwayne Wade 20.

Pri Bostonu je Isaiah Thomas dosegel 33 točk, tudi nekaj pomembnih v tretji četrtini, ko bi Chicago kmalu stopil prednost Bostona, ki je znašala že 20 točk. Gerald Green je dosegel 18 točk, Al Horford  15, ob tem pa je imel še 12 skokov.

Tako kot Boston je tudi Utah serijo izenačil na 2:2. V domače vrste se je po poškodbi vrnil Rudy Gobert in takoj pokazal odlično predstavo. V slabih 24-ih minutah je zbral 15 točk in 13 skokov. Toda domačini so po slabih desetih minutah ostali brez drugega pomembnega igralca – Gordon Hayward je zapustil igro zaradi zastrupitve hrane.

Gostje so večino tekme nadzirali potek igre in bili v stalnem vodstvu, v zadnji četrtini pa je na sceno stopil Joe Johnson. Tekmo je končal kot najboljši strelec, dosegel je 28 točk, vključno z enajstimi zaporednimi v zadnji četrtini za vodstvo domačinov, po katerem gostje niso več vodili.

Za Clipperse je Chris Paul dosegel 27 točk, 12 asistenc in 9 skokov, Jamal Crawfard je zadel 25 točk.