Prvaki povozili Clipperse, Washington in Houston korak do napredovanja (VIDEO)

San Antonio je v 3. tekmi uvodne serije končnice s kar 100:73 odpihnil Clipperse in predvsem na račun izjemnega Kawhija Leonarda, dosegel je 32 točk v 29 minutah, povedel v seriji z 2:1. Novi zmagi sta zabeležili še ekipi Washingtona in Houstona, ki jih do napredovanja loči le še en uspeh.

Za Leonarda 32 točk predstavlja tudi nov mejnik, saj je z njim postavil osebni rekord. Gostje so bili povsem neprepoznavni in za njih dosegli skromnih 73 točk, slab večer pa sta imela Blake Griffin in Chris Paul (skupaj le 20 točk). Vprašanje, če se lahko varovanci Doca Riversa po takem debaklu sploh še poberejo …

V Teksasu je blestela naveza James HardenDwight Howard. Prvi je z 42 točkami postavil osebni rekord v končnici, drugi pa s 26 skoki prav tako. Gostje so vseskozi vodili, a je domačinom v zaključku uspel delni niz 7:0 s katerim so prišli na vsega točko razlike (123:124). Na sceno je spet stopil Harden, zadel v prodoru pod osebno napako in 15 sekund do konca še met s polrazdarlje. Dallasu nista pomagali niti izjemni predstavi Monteja Ellisa, slednji je močno zgrešil met za zmago, in Dirka Nowizkija, skupno 68 točk.

Nekoliko bolj varna je bila zmaga franšize iz prestolnice ZDA. Washington je predvsem na krilih Marcina Gortata in Johna Walla še tretjič strl odpor Toronta in bo imel že na naslednji tekmi doma prvo zaključno žogico.