Prvaki po visokem vodstvu poraženi s trojko v zadnji sekundi

Cleveland je doživel prvi poraz v letošnji končnici – košarkarji Bostona so jih po visokem zaostanku, ko so prvaki vodili že za 21 točk, na koncu ujeli in s trojko Averyja Bradleya prišli do prve zmage v seriji.

Vključno z zmagami v lanskem finalu je bil to prvi poraz Clevelanda v končnici po trinajstih zmagah. Še sredi tretje četrtine je kazalo, da se bo niz zmag nadaljeval – prvaki so na domačem parketu navkljub izredno slabi predstavi prvega zvezdnika LeBrona Jamesa vodili že za 21 točk, potem pa so košarkarji Bostona izvedli preobrat epskih razsežnosti.

Drugi polčasu so igralci Bostona dobili za 20 točk, rezultat je bil prvič izenačen na 95:95, potem pa so gledalci prvič v seriji spremljali napeto tekmo do samega konca. Po zadetem košu Jonasa Jerebka za vodstvo 108:106 je rezultat 10 sekund pred koncem na drugi strani izenačil Kyrie Irving. Tekmo pa je po minuti odmora in natančno izvedeni akciji, ki si jo je zamislil trener gostov Brad Stevenson, odločil Bradley.

Odločilna trojka Bradleya:

James je odigral eno slabših predstav v svoji karieri v končnici, dosegel je samo 11 točk in imel 6 izgubljenih žog. Ostal je brez doseženega koša v zadnjih šestnajstih minutah tekme, nazadnje, ko v zadnji četrtini ni dosegel koša v končnici, je bilo leta 2006 proti Washingotnu. To je tudi največja zapravljena prednsot ekipe Jamesa v končnicah, v primerih, ko je njegova ekipa vodila za 20 točk ali več, je bil na koncu uspešen na vseh 49-ih tekmah.

Kyrie Irving je dosegel 29 točk, Kevin Love pa 28.

Na drugi strani sta odsotnost poškodovanega Isaiaha Thomasa odlično nadomestila branilca Marcus Smart, ki je dosegel 27 točk, od tega sedem trojk, in Avery Bradley, ki je tekmo končal z 20-imi točkami, vključno z odločilno trojko manj kot sekundo do konca tekme. Al Horford je dodal 16 točk.

Bo košarkarjem Bostona uspelo dobiti še kakšno tekmo v seriji?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Gledalci so na tekmi spremljali pravi festival trojk, igralci Bostona so jih vrgli 40, zadeli pa 18, domačini pa niso zaostajali z 39-imi poizkusi in 16-imi zadetki, toda 14 od teh so zadeli že v prvem polčasu. Domačini so bili boljši v skoku (46:38), imeli pa so sedem izgubljenih žog več kot igralci Bostona.

Četrta tekma bo v noči na sredo v Clevelandu.