Prvaki korak do polfinala, San Antonio do vodstva

Ponoči sta bili odigrani tekmi v Houstonu in Torontu, kjer pa sta se zmag veselili gostujoči moštvi in sicer so aktualni prvaki iz Clevelanda s 115:94 premagali domače Raptorse, Rakete pa so morale priznati premoč Spursom s 103:92.

Prvaki so na krilih LeBorna Jamesa (35 točk) v četrti četrtini, v kateri so naredili delni izid 20-3 strli odpor domačinov, pri katerih je bil najbolj razpoložen DeMar DeRozan (37 točk), kateremu pa je tokrat uspešno sledil zgolj Jonas Valanciunas (19 točk, 8 skokov). Prvaki so tako v seriji povedli s 3-0 in tako postali prvo moštvo po Minneapolis Lakersih iz sezone 1949 in 1950, ki jih je v dveh zaporednih sezonah uspelo dobiti prvih sedem tekem v končnici. Lani jim je to uspelo na prvi desetih zaporednih tekmah, niz pa je prekinil prav Toronto.

Na drugi tekmi je San Antoniu kljub poškodbi Tonya Parkerja, ki je že prestal operacijo kolena, uspel strniti vrste ter premagati Hardna in druščino. To jim je uspelo predvsem po zaslugi izjemne predstave Leonarda, ki je dominiral pod obema košema in tako vpisal nov dvojni dvojček (26 točk, 10 skokov). K zmagi, s katero so Spursi povedli z 2-1, je ogromno prispeval tudi LaMarcus Aldridge, ki je na prvih dveh tekmah vpisal le 19 točk, tokrat pa jih je prispeval 26 in dodal še 7 skokov. Pri gostiteljih je bil tokrat veliko bolje strelsko razpoložen prvi zvezdnik James Harden, ki je po 13 točkah na drugi tekmi serije tokrat vpisal 43 točk, a dodal le 2 skoka in 5 asistenc.
To je bila za Spurse prva tekma v končnici od leta 2001, ki so jo odigrali brez Tonya Parkerja, ki je tako prekinil niz 221 tekem v končnici.