Prva zmaga mesarjev

V petek sta bila na sporedu dva obračuna tretjega kola Lige Nova KBM za obstanek. Zlatorog je visoko ugnal Celje, Hopsi so v zaključku tekme premagali Terme Olimia Podčetrtek. Mesarija Prunk je pred domačimi gledalci ugnala LTH Castings in prišla do prve zmage v Ligi Nova KBM za obstanek.

LIGA NOVA KBM ZA OBSTANEK, 3. KOLO:

Sobota, 17. marec:
MESARIJA PRUNK SEŽANA : LTH CASTINGS 88:68 (24:16, 19:25, 30:5, 15:22)
Urbas (7 skokov, 7 asistenc) in Grum (7 skokov, 6 asistenc) po 18, Duncan 17 (9 skokov); Stopar 18 (6 skokov), Lisica 16 (6 skokov), Dornik 11.

STATISTIKA

Na zadnjem obračunu 3. kola Lige Nova KBM za obstanek sta se srečali ekipi Mesarije Prunk in LTH Castings. Obe moštvi pred tem obračunom še nista poznali zmage v drugem delu sezone, prvi par točk pa so vknjižili Sežanci.

Že v uvodni četrtini so domači prevzeli pobudo in hitro povedli za osem, vendar so se v drugi četrtini Škofjeločani vrnili in na glavni odmor odšli zgolj z dvema točkama zaostanka. Košarkarji LTH Castings so vodili le pri rezultatu 2:0.

Odločitev o zmagovalcu je padla v tretji četrtini, ki so jo domači košarkarji dobili s 30:5. V 34. minuti je prednost Mesarije Prunk prvič presegla mejo 30 točk, ob  koncu pa je uspelo gostom razliko nekoliko zmanjšati. Moštvo Jake Hladnika je izgubilo 21 žog, kar je bilo bistveno preveč, da bi prišli do prve zmage v drugem delu sezone.

Pri Mesariji Prunk je pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk – Grum in Urbas po 18, Duncac 17, Milašinović in Sirnik po 14. Pri gostih je Aljaž Stopar dosegel 18 točk, 16 jih je dodal Rade Lisica.

Košarkarji Mesarije Prunk bodo v sredo, 28. marca, gostovali v Celju, Škofjeločane pa isti dan čaka gostovanje na Polzeli.
Izjavi trenerjev po tekmi:

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk:
Tekmo smo zelo dobro odprli, do konca prvega polčasa pa nekoliko popustili. V tretji četrtini smo odigrali odlično v obrambi, zadevali v napadu in vprašanje zmagovalca rešili že pred zadnjo četrtino. Upam, da serijo zmag nadaljujemo tudi v prihodnjem kolu, ko gostujemo v Celju.

Jaka Hladnik, trener LTH Castings:
Brez treh standardnih članov prve peterke in z ekipo, v kateri najstarejši igralec šteje 22 let, smo se predvsem v prvem polčasu odlično upirali Sežancem. Nato nam je žal popustila zbranost, kar so domačini izkoristili in z odlično tretjo četrtino odločili zmagovalca.
ŽE ODIGRANO:

Petek, 16. marec:
ZLATOROG LAŠKO : CELJE 103:56 (26:18, 28:12, 27:16, 22:10)

Durnik 24, Thomas JR 18 (6 skokov), Popović 15; Tomažič 17, Krušič 13 (8 skokov), Pučko 8.

STATISTIKA

Zlatorog tudi po tekmi s Celjem ostaja neporažen v boju za obstanek v najelitnejši slovenski košarkarski ligi, Celjani pa so na drugi strani še brez uspeha in so na zadnjem mestu lestvice Lige za obstanek.

Zlatorog je glavnino dela opravil že v prvem polčasu. Celjani so sicer vodili do rezultata 9:7, nato pa so pobudo prevzeli varovanci Aleša Pipana. Prvo četrtino so domačini dobili s 26:18, do polčasa je prednost narasla na +24 (54:30). Laščani so bili boljši tekmeci tudi v drugem delu obračuna, zelo so bili razigrani v napadu, imeli so 57-odstotni izkupiček meta iz igre. Zlatorog je bil izrazito boljši v vseh elementih igre, Celjani so izgubili kar 14 žog več od svojih nasprotnikov, zbrali so le šest asistenc, na drugi strani so jih Laščani zabeležili 23. Končni izid je znašal 103:56 v korist domačih košarkarjev.

Urban Durnik je bil s 24 točkami prvi strelec srečanje v Laškem, Cleveland Joseph Thomas JR jih je pristavil 18. Pri Celju je bil s 17 točkami strelsko najuspešnejši Tim Tomažič, Matej Krušič je dosegel 13 točk, ujel je tudi osem odbitih žog.

Košarkarji iz Laškega se bodo v naslednjem kolu, 27. marca, pomerili s Podčetrtčani, Celjani bodo dan kasneje gostili Mesarijo Prunk.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
Celjani so bili danes oslabljeni, vendar so se vseeno borili po vseh močeh. Svojim fantom čestitam za zmago, ki pa jo moramo takoj pozabiti in se osredotočiti že na naslednjo tekmo.

Robi Ribežl, trener Celja:
Zaslužena zmaga Laščanov. Vesel sem, da smo ob odsotnosti dveh nosilcev igre, veliko priložnosti namenili mlajšim košarkarjem.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 89:96 (21:32, 21:9, 27:23, 20:32)

Štruc 26 (5 skokov), Karavdić 16 (7 skokov), Strnad 13 (5 podaj); Držić 19, Vasilić 15 (6 skokov, 5 podaj), Vuković 14.

STATISTIKA

Hopsi tako kot Zlatorog po treh kolih Lige za obstanek ostajajo še brez poraza, Podčetrtek pa je po dveh zmagah zabeležil prvi poraz v boju za obstanek.

Dvoboj po dveh kolih še neporaženih ekip sta obe moštvi začeli z izjemno učinkovito igro v napadu. Skupaj sta ekipi v prvi četrtini dosegli kar 53 točk, od tega so jih Hopsi dosegli kar 32. Kljub odlični igri v prvi četrtini, so Hopsi v drugih desetih minutah zapadli v manjšo krizo in dosegli le devet točk, kar so prvouvrščeni košarkarji rednega dela 2. SKL znali izkoristiti in so ob koncu prvega polčasa vodili za točko (42:41).

V tretji in polovici zadnje četrtine so bili Podčetrtčani večino časa v rahli prednosti, slabih šest minut do konca obračuna pa so Hopsi ponovno povedli (77:76). V izenačenem zaključku obračuna so si Hopsi z natančnim izvajanjem prostih metov zagotovili novo zmago v Ligi Nova KBM za obstanek. Končni izid 96:89 je s trojko dve sekundi pred koncem tekme postavil Uroš Godler.

Pri zmagovalni ekipi je kar šest igralcev preseglo dvomestno število točk. Najučinkovitejši je bil Ivan Držić, ki jih je dosegel 19, Milojko Vasilić jih je prispeval 15, Marko Vuković pa 14. V dresu Podčetrtka je bil strelsko najuspešnejši Jure Štruc, ki je zabeležil 26 točk, od tega šest trojk. Sedin Karavdić je v statistiko vpisal 16 točk in sedem skokov.

Terme Olimia bodo v četrtem kolu gostile Zlatorog, Hopsi se bodo srečali z LTH Castings.

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:
Za nami je prava prvenstvena tekma, na kateri smo bili vsaj enakopraven nasprotnik Hopsom. To velja tudi za vse košarkarske elemente. Razen uvodne četrtine smo tekmo kontrolirali. V zadnjih petih minutah so se dogajale stvari na katere nimamo vpliva. Čestitam košarkarjem Polzele za zmago. Še enkrat bi čestital mojim igralcem za izredno borbeno in odlično tekmo. Zahvalil bi se tudi publiki, ki je pripravila izjemno vzdušje, v katerem je bilo lepo igrati.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
Po začetnem vodstvu smo, kot ponavadi začeli igrati nezbrano in domačinom dopustili, da nas ujamejo. Ekipa Term Olimia je dokazala, da lahko z borbeno igro in številnimi nemogočimi meti za tri točke, premagajo vsakogar. Priznati moram, da smo tekmo srečno izvlekli.