Prstan ali zlata medalja?

Reprezentanco ZDA sestavljajo številni zvezdniki, ki se lahko pohvalijo s številnimi naslovi Svetovnih in Olimpijskih prvakov ter tudi naslovom prvaka v ligi NBA. Ameriške novinarje pa je zanimalo, kaj jim pomeni več, zlata Olimpijska medalja i ali prstan, ki ga prejme prvak NBA lige.

Seveda je medaljo iz Svetovnega prvenstva ali Olimpijskih iger težko primerjati s prstanom prvakov lige NBA. Medaljo si v primeru obeh prvenstev lahko priboriš v nekaj dneh oziroma nekaj tekmah, medtem ko moraš za prstan trdo garati celo sezono in odigrati več kot 80 tekem. Tudi fizično je medaljo težko primerjati s prstanom, saj le ta tehta skoraj pol kilograma, prstan pa zgolj okoli 130 gramov. Kljub manjši teži, pa prstani lige NBA, NFL in NHL, tudi zaradi diamantov, dosežejo ceno okoli 20.000 dolarjev, medtem ko so medalje dosti cenejše.

medalja prstan(Želji vsakega košarkarja…)

Seveda pa prava cena obojih izhaja iz dejstev kaj prestavljata in kaj je bilo potrebno storiti in čemu vse se je bilo potrebno odreči, da ju je igralec dobil. Prav zaradi teh dejstev, so imeli tudi košarkarji kar nekaj težav pri odgovorih na vprašanje kaj jim več pomeni oziroma česa si bolj želijo.  najlažji

Chris Paul, ki se bo v Riu potegoval za svojo trejo zlato Olimpijsko medaljo je na vprašanje odgovoril: »Seveda si želim osvojiti oboje. Toliko odličnih fantov je igralo v ligi NBA, pa nikoli niso imeli možnosti nositi dresa reprezentance, kaj šele igrati za zlato medaljo. Seveda sta tako medalja kot prstan izredno pomembna. Sam nisem imel priložnosti osvojiti lige NBA, kar je še vedno moj cilj. Vendar igranje za reprezentanco je nekaj prav posebnega. Le nekaj fantov je, ki lahko rečejo, da so igrali na Olimpijskih igraj in osvojili zlato«

»V enem letu sem osvojil tako Svetovno prvenstvo kot ligo NBA. Če pa bi naslednje poletje osvojil še Olimpijsko zlato, bi se mi uresničile sanje«, je na vprašanje odgovoril član aktualnih prvakov Klay Thompson.

Kaj bi vam kot košarkarju pomenilo več?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Center L.A. Clippersov DeAndre Jordan je povedal, da so kot otroci vsi sanjali da bi igrali na Olimpijskih igrah, kjer bi osvojili zlato medaljo, prav tako so sanje vsakega košarkarja postati prvak lige NBA in dodal: »Ta dva naslova sta večja od vsega, večja od vseh nas kot posameznikov. Imeti možnost igrati in osvajati medalje za svojo države je nekaj posebnega.«

LeBron James, edini v trenutni postavi reprezentance ZDA, ki se lahko pohvali tako z prstanom prvakov lige NBA kot z Olimpijsko zlato medaljo (pravzaprav ima dva prstana (2012,2013) in dve zlati medalji  (2008, 2012): »Če bi sedaj zaključil kariero, bi rekel, da je bila ta uspešna tako v ligi NBA kot na mednarodni ravni. Več si nebi mogel želeti. Počaščen sem, da sem bil v karieri del odličnih ekip tako v ligi NBA kot v reprezentanci«.

James prstan in medalja(LeBron James se lahko pohvali z dvema zlatima Olimpijskimi medaljama in dvema šampionskima prstanoma)

Blake Griffin, ki je zaradi operacije kolena ni zaigral na Olimpijskih igrah, prav tako pa še ni osvojil lige NBA, nikakor ne more izbrati med medaljo in prstanom: »To ni nekaj kar bi lahko primerjal ali izbiral kaj si bolj želim. Ko igraš košarko, je tvoj glavni cilj osvojiti največjo čast. Na Olimpijskih igrah je to zlata medalja, v ligi NBA je to šampionski prstan. Ne morem reči, da bi eno raje osvojil kot drugo ali obratno. Želim si oboje. Ne morem reči, da bom pri 60 letih eno cenil bolj kot drugo. Tega enostavno ne vem«.

Zanimiv odgovor pa je ponudil tudi Kevin Durant: »Seveda si vsako sezono želiš osvojiti prstan, prav tako je želja po Olimpijski medalji vedno prisotna. Ko končaš NBA kariero, je najbolj pomembno, da veš, da si vedno dal vse od sebe, pa čeprav nisi osvojil ne prstana ne medalje.«

Sicer je med trenutnimi člani reprezentance kar devet takšnih, ki so osvojili vsaj eno zlato Olimpijsko medaljo (Anthony, Davis, Durant, Harden, James, Love, Paul, Westbrook in Haward), med reprezentanti  pa je tudi šest košarkarjev, ki se lahko pohvalijo z naslovom NBA prvaka (James, Curry, Thompson, Barnes, Green in Leonard).

PEKING LONDON(Reprezentanca ZDA na Olimpijskih igrah v Pekingu 2008 in Londonu 2012)