Primorska po podaljšku boljša od Tajfuna, Rogaška visoko porazila Gorenjce

Po porazu v lokalnem derbiju so košarkarji Rogaške v drugem krogu lige Nova KBM uredili svoje vrste in zanesljivo vpisali prvo zmago v prvoligaški konkurenci. Pred domačimi gledalci so premagali LTH Castings, ki je doživel drugi poraz v sezoni.

novakovic_rogaska_2013-2014_04

Le Zagorac

Slatinčani so vprašanje o zmagovalcu rešili do odmora. Po izenačeni prvi četrtini so v drugi naredili delni izid 14:0 in od izenačenja na 24 prišli do 38:24. Medtem ko je imel strateg Rogaške Damjan Novaković na razpolago paleto razpoloženih igralcev, je težo uspeha na drugi strani nosil le Željko Zagorac (21 točk, trojke 5:10).

Ob takšnem razmerju moči je bil za Ločane poraz neizbežen, potrditev tega pa je sledila v tretjem delu, ki jo je Rogaška dobila z 19:11, oziroma je imela po treh delih igre že 26 točk naskoka. Gostitelji so zadnje tri četrtine dobili s štiridesetimi točkami razlike.

Pri domačih se je enajst igralcev vpisalo med strelce, največ točk pa so dosegli Leon Šantelj (17, met iz igre 8:10, 6 skokov, 4 podaje), po 13 so jih vpisali Tadej Ferme, Taylor Johns (6 skokov) in Dejan Šakotić (4 podaje), dvanajst jih je dodal Dragan Đuranović (8 skokov, 4 podaje), deset pa Davis Darwin (4 skoke, 6 podaj). Nova okrepitev Rogaške, 38-letni Dragiša Drobnjak, je prispeval štiri točke.

LTH Castings bo naslednjo tekmo lige Nova KBM igral že 19. oktobra doma proti Krki, Rogaška pa čez sedem dni gostovala v Kopru pri Primorski.

Drugič v gosteh

Košarkarski klub Lastovka, ki pod imenom članske ekipe KK Primorska svoje domače tekme igra v Kopru, je po uvodnih dveh krogih vodilni klub lige Nova KBM. Izbranci Aleksandra Sekulića so obe zmagi dosegli v gosteh; prejšnji teden so nadigrali LTH Castings, tokrat pa še državnega prvaka 2015 Tajfun. Sicer po podaljšku, priložnost za zmago pa so imeli tudi v rednem delu.

Primorci so narekovali ritem igre in imeli rezultat. V 35. minuti so vodili s 60:51, a tu se jim je ustavilo, gostitelji pa so na krilih Khaliqa Khadeena Spicerja in Mirze Sarajlije naredili preobrat. Prvi je v zadnji četrtini dosegel devet od svojih 22 točk (met iz igre 8:11, 12 skokov, 5 blokad), Sarajlija (9 podaj) pa enajst od trinajstih.

Z delnim izidom 15:4 je Tajfun prišel do prednosti 70:65, ki pa mu ni zadostovala za dve točki. Najboljši posameznik na tekmi Nikola Gajić (25 točk, met iz igre 10:16, 6 skokov, 5 ukradenih žog, indeks 30) je zadel trojko, Jan Kosi pa je 18 sekund pred koncem izenačil na 70:70. Podaljšek ni imel zgodovine; gostje so pobegnili na 80:73 in se zasluženo veselili druge zmage.