Primorci so se rešili kljub trojki Djordjeja Lelića

Tudi po šestih tekmah moštvo Sixt Primorske v Ligi ABA 2 ne pozna grenkobe poraza. Na parketu Arene Bonifika so izbranci Jurice Golemca v sredo gostili črnogorski Lovćen 1947 in ga po manjši drami v končnici obračuna odpravili s 77:74.

Liga ABA 2, 6. krog, 31.10.
SIXT PRIMORSKA – Lovćen 1947 Cetinje 77:74 (15:12, 24:20, 21:21, 17:21)
Sixt Primorska: Ferme, Harris 20 (5 skokov), Čakarun, Kosi 4, Zupan, Marinković 19 (5 skokov), Hodžić 5, Jagodić-Kuridža 12 (10 skokov), Vujasinović 2, Šiško 10 (13 podaj), Glas, Vončina 5.

Pot koprskih tigrov do novega uspeha je bila najtežja na dosedanjih preizkusih v regionalni druščini. Tekmo so sicer začeli odlično in povedli z 11:0, a so Črnogorci za tem strnili svoje vrste. Do konca uvodne četrtine so se približali na 12:15, na začetku 12. minute pa še prvič povedli (16:15).

Ko je Aleksa Popović (na koncu 10 točk) – Koprčani so ga zadržali krepko pod njegovim povprečjem, ki je znašalo 21,4 točke na tekmo – dve minuti kasneje dosegel svoj prvi koš iz igre, je prednost gostov poskočila že na sedem točk (25:18). To je naposled le prebudilo koprske košarkarje, ki so na krilih Žana Marka Šiška in Ivana Marinkovića z delnim nizom 12:0 napravili preobrat (30:25. V manjšem vodstvu so nato vztrajali do konca 23. minute, ko so Črnogorci izid poravnali na 41:41.

Hitra minuta odmora domačega trenerja Golemca je njegovo ekipo znova postavila v ospredje. Dobre tri minute pred koncem tekme je Lance Harris povišal že na +11 (72:61), a to ni zadostovalo za povsem miren zaključek tekme. Nepopustljiva gostujoča zasedba se je v zadnji minuti najprej dvakrat približala na tri točke zaostanka (72:69 in 74:71), devet sekund pred koncem pa je stari znanec s slovenskih parketov Djordje Lelić – v minulih sezonah je bil član Krke, Helios Sunsev, Šentjurja in Elektre – s trojko Lovćen približal na 74:75. Luka Vončina je po taktičnih osebnih napakah dvakrat izkoristil le drugi prosti met, medtem ko je Lovćen vmesni napad hitro zapravil, v zadnjih treh sekundah pa ni prišel do meta za podaljšek.

V dresu Sixt Primorske je bil z 20 točkami najboljši Harris, točko manj pa je dodal Marinković. Slednji je ob Marku Jagodiću-Kuridži (12 točk, 10 skokov) pod košem preživel več kot tri četrtine igralnega časa, saj se je primorska zasedba v dvoboj podala brez Marjana Čakaruna. Slednji je bil sicer prijavljen za nastop, a je zaradi slabega počutja pred tekmo ostal v slačilnici. S prvim dvojnim dvojčkom v regionalni druščini se je izkazal tudi Šiško, ki je ob 10 točkah med soigralce podelil izjemnih 13 podaj.

Za tigre pravega počitka ne bo, saj jih že čez manj kot 45 ur po obračunu s Črnogorci čaka nov preizkus. V petek bodo ob 18.45 na tekmi državnega prvenstva v ljubljanskih Stožicah gostovali pri Petrol Olimpiji.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke našim igralcem za zmago na težki tekmi. Nikakor nismo uspeli ujeti pravega ritma. Čestitke ekipi Lovćna za dobro odigrano tekmo. Rad bi se znova zahvalil navijačem, ki so nas bodrili na tribunah Arene Bonifike.”

Jan Kosi, košarkar Sixt Primorske:
“Po hudi borbi smo si zasluženo priborili zmago proti kakovostni ekipi Lovćna. Videlo se je, da premore izkušene košarkarje ter trenerja. Obračun je odločila žoga ali dve. Borili smo se do zadnje sekunde.”