Primorci slavili sredi Domžal, Podčetrtek šokiral Gorenjce

V soboto so bili v Ligi Nova KBM na sporedu trije obračuni. V Šenčurju smo spremljali Tekmo kola, na kateri je do zmage prišla ekipa Term Olimia iz Podčetrtka. Zlatorog je slavil visoko zmago proti LTH Castings, Sixt Primorska pa je prišla do pomembnih dveh točk v boju za Ligo za prvaka.

Liga Nova KBM, 18. krog, 11.2.
Šenčur GGD – TERME OLIMIA PODČETRTEK 61:76 (18:22, 12:21, 13:14, 18:19)
Pavić 17 (6 skokov), Collins 15 (7 podaj), Hadžifejzovič 11 (7 skokov); Strnad 19, Janc 14, Štruc 13.

V Šenčurju sta se v Tekmi kola pomerili ekipi s sredine spodnjega dela lestvice. V dosedanjem delu sezone so bili uspešnejši Šenčurjani, ki so zbrali šest zmag, Podčetrtani so do zmage prišli na treh srečanjih, četrto so vpisali nocoj v Šenčurju.

Košarkarji iz Podčetrtka so v drugi polovici prve četrtine z delnim izidom 8:0 pobegnili Šenčurju na 20:12, a domači se niso kar predali, zaostanek so do konca prvih desetih minut prepolovili. Drugo četrtino je ekipa Terme Olimia odprla z delnim izidom 5:0, z vztrajno igro pa jo je do sredine 19. minute povečala na +13 (41:28), kolikor je tudi znašala razlika ob polčasu. Podčetrtani so dokončno zlomili odpor tekmecev v zadnji četrtini, v 33. minuti so vodili za 23 točk (68:45), tolikšne razlike pa Šenčurjani niso zmogli nadoknaditi, čeprav so vse sile usmerili v napad.

Prvi strelec tekme je bil Nejc Strnad z 19 točkami, pri domačih je Smiljan Pavić dosegel 17 točk.

Šenčur bo tekmo 19. kola igral v soboto, 25. februarja, proti LTH Castings, Podčetrtek pa dan prej proti Union Olimpiji.

ZLATOROG LAŠKO – LTH Castings 89:63 (26:12, 25:21, 22:8, 16:22)
Miljović 18, Tratnik 16 (7 skokov), Krušič 11 (7 skokov); Grum 16, Bošnjak 15, Sajevic (7 podaj), Čučovič in Stopar po 8.

Košarkarji Zlatoroga so prišli do svoje štirinajste zmage v Ligi Nova KBM, s katero so spet zasedli mesto tik pod vrhom lestvice. Na njem jim za točko beži le Krka. Ekipa LTH Castings jim ni bila kos in tako ostaja pri eni zmagi v sezoni in pri dnu lestvice.

Laščani so že v prvem polčasu upravičili vlogo favorita. Dobri dve minuti pred koncem prve četrtine so po trojki Rama Rizvića vodili s 25:8, s podobno razliko oziroma še točko višjo pa so odšli na glavni odmor. Prevladovali so v vseh prvinah košarkarske igre, predvsem v skokih (17:8) in asistencah (15:6).

Škofjeločane je tako v drugem polčasu čakala misija nemogoče, kar se je tudi uresničilo. Kmalu se je razlika med tekmecema povzpela na več kot 20 točk (60:35), do konca tretjega dela igre domači niso upočasnili ritma in so še večali prednost. Minuto in pol pred koncem te četrtine so vodili že z 71:37. Zadnjih deset minut je bilo tako zgolj formalnost.

Pri domačih je bil z 18 točkami najboljši strelec Miloš Miljković, pri gostih pa Luka Grum s 16.

Zlatorog bo v 19. kolu 26. februarja gostoval pri Sixt Primorski, LTH Castings pa bo dan prej gostil Šenčur GGD. Prihodnji petek pa Škofjeločane čaka zaostala tekma 16. kola v Portorožu.

Helios Suns – SIXT PRIMORSKA 49:65 (3:24, 24:12, 12:16, 10:13)
Oman 10, Močnik 8 (10 podaj), Jones (5 skokov) in Bolčina (6 skokov) po 7; Sanadze 14, Petrović 10 (10 skokov), Zadnik in Ćapin po 9.

Tekma med Helios Suns in Sixt Primorsko, ki je bila za obe moštvi zelo pomembna zaradi nadaljevanja sezone v boju za prvaka, se je razpletla z zmago gostov, pri čemer so jim izdatno pomagali domači košarkarji, ki so v prvi četrtini dosegli zgolj tri točke. Pozneje so sicer zaigrali bolje, nihanja v igri so imeli tudi košarkarji Sixta Primorske, vseeno pa so tekmo, ki so jo pravzaprav dobili že v prvih desetih minutah, varno pripeljali do konca in današnje tekmece ujeli na lestvici.

Helios Suns so v tretji minuti zadeli za znižanje na 2:4. Takrat bržčas nihče v dvorani ni razmišljal, da bosta to dve od le treh točk v tem delu igre; domači so strelsko povsem zmrznili do desete minute, ko so s prostim metom znižali na 3:21. Gostje so bili medtem neusmiljeni in četrtino končali pri 24:3.

V nadaljevanju so hitro prišli do najvišje prednosti na tekmi (+25), ko je bilo 31:6. Potem so imeli krizo tudi sami, do konca drugega dela dosegli le še tri točke, prednost pa se je ob bolj učinkovitem Heliosu stopila na +9 ob polčasu.

A preobrata nato le ni bilo. Večji del nadaljevanja so imeli gostje zanesljivih deset ali malo več točk naskoka, tako velikih nihanj, kot sta si jih ekipi privoščili v prvi in drugi četrtini, ko sta dosegli le tri oziroma 12 točk, pa ni bilo več. Preostala dela tekme so gostje dobili s tremi in štirimi točkami naskoka, kar je prineslo končnih 65:49.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Duda Sanadze s 14 točkami, za dvojček (10 točk in 10 skokov) je poskrbel Vjekoslav Petrović. Pri Helios Suns pa je bil edini z dvoštevilčnim strelskim dosežkom Urban Oman (10 točk), Juretu Močniku sta ob desetih podajah za dvojček zmanjkali dve točki.

V naslednjem kolu bodo košarkarji Helios Suns 25. februarja gostovali pri Rogaški, Sixt Primorska bo dan pozneje gostila Laščane.