Primorci petič, nov poraz prvakov, ki so ostali še brez Lelića

V zadnji tekmi 7. kola Lige Nova KBM sta se v Kopru pomerili moštvi Sixt Primorske in Helios Suns. Do pete ligaške zmage v sezoni so prišli domači košarkarji, ki so slavili z 71:65. Primorski košarkarji so v tekmo proti državnim prvakom krenili s štirimi zmagami in dvema porazoma, medtem ko so Domžalčani do tega kola izgubili le eno tekmo. Svoj drugi poraz so doživeli danes v Kopru, tako da je po sedmih odigranih kolih z le enim porazom na prvem mestu Lige Nova KBM Zlatorog.

kk primorska 01

Liga Nova KBM, 7. krog, 20.11.
SIXT PRIMORSKA – Helios Suns 71:65 (14:20, 24:12, 13:22, 20:11)
(Sanadze 17 (6 skokov), Franklin in Gajić po 15; Curry 17, Kyzlink 16, Bolčina 12 (9 skokov))

0:8

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so trojkama Tomaša Kyzlinka in Tomaža Bolčine v drugi minuti povedli z 8:0, ob koncu četrtine pa so vodili s šestimi točkami prednosti. Vendar so se v nadaljevanju domači košarkarji le zbrali, odlično so zaigrali predvsem v obrambi, v napadu pa se je razigral Troy Franklin jr.. V le treh minutah so z delnim izidom 12:0 prišli do štirih točk prednosti, zadnji je prispeval Gezim Morina, z dobro igro pa so nadaljevali do konca druge četrtine.

Niso jih več ujeli

V tretji četrtini so varovanci Jakše Vulića strnili vrste ter s točkama Brandyna Curryja spet prišli do vodstva (42:41), ki so ga pred vstopom v zadnjo četrtino povečali na tri točke. Že na začetku zadnje četrtine je Gregor Glas s trojko izid izenačil, nato pa so domačini predvsem po zaslugi Sanadzeja, ki je dosegel pet točk, Domžalčanom pobegnili na 62:54, do konca tekme pa je bilo še šest minut. Prednosti osmih točk domačini niso več izpustili iz rok, Nejc Zupan pa je z enim zadetim prostim metom minuto in 9 sekund pred koncem tekme Sixt Primorsko popeljal do vodstva z 71:61.

Aleksander Sekulić, trener Sixt Primorske: “Fantje so pokazali zelo srčno in borbeno predstavo. Zahvaliti se moramo številčni publiki in navijačem, ki so za nas pripravili res izjemno vzdušje, ki nam je pomagalo do zmage. Motivacija proti državnemu prvaku je vedno ogromna, sam pa želim, da fantje na vsaki tekmi dajo svoj maksimum.”

Jakša Vulić, trener Heliosa Suns: “Čestitke za zmago ekipi Sixt Primorske, ki so v današnji tekmi pokazali veliko večjo energijo in željo po zmagi. Poleg težav, ki jih imamo s poškodbami, smo danes ostali še brez Đorđeta Lelića, zaradi česar smo posledično nasprotniku težko parirali skozi celotno tekmo. V pomembnih trenutkih tekme smo sicer dobro odreagirali in ujeli priključek z gostitelji, a smo jim prevečkrat pustili, da so se odlepili in to nas je stalo zmage. Očitno bomo morali marsikaj popraviti in spremeniti v naši igri, ampak v tem trenutku se moramo osredotočiti na FIBA Ligo prvakov in obdržati stik z najboljšimi v domačem prvenstvu.”