Primorci med osem v srednjeevropski ligi

Rubrika: Evropske lige

Ekipa Sixt Primorska je tudi na drugi tekmi v Ligi Alpe Adria Sixt premagala Vrijednosnice Osijek, v dvorani OŠ Koper se je tekma končala z 82:58. Primorci napredujejo v četrtfinale mednarodnega tekmovanje.

kk primorska 01

Hrvaški prvoligaš je v prvem delu tekme igral zelo dobro in si sredi druge četrtine priigral 9 točk prednosti. Izbranci Aleksandra Sekulića so do polčasa uspeli zaostanek skorajda izničiti, saj so zaostajali z minimalno razliko ene točke. V nadaljevanju tekme so domači košarkarji igrali bolje v obrambi in zlasti v zadnji četrtini tudi lažje polnili gostujoči koš. Ob popolni kontroli igre so priložnost za igro dobili vsi košarkarji Sixta Primorske.

V gostujoči zasedbi je bil najboljši strelec Domagoj Vuković s 13. točkami, Jalen Robinson je bil le točko in skok oddaljen od dvojnega dvojčka. V domači zasedbi so bili dvomestni po številu doseženih točk kar štirje košarkarji, najrazpoloženejši pa je bil z 19. točkami Nejc Zupan, Troy Franklin Jr. je pridobil 7 žog.

Aleksander Sekulić, trener KK Sixt Primorska: “V prvem polčasu smo bili priča zelo čvrsti tekmi, a smo nasprotniku dovolili absolutno preveč lahkih košev. V drugem delu igre smo strnili obrambo, posledično bolje tudi v napadu in temu je sledil dober zaključek tekme. Gledamo naprej, pred nami je dvoboj proti LTH Casting, ko bomo znova igrali pred domačim občinstvom.