Pričakovano: Sutjeska premagala Budućnost

Košarkarjem Sutjetske je uspelo – po zmagi v 25. krogu Lige ABA ostajajo v boju za obstanek. Nocoj so po podaljšku z 92:91 premagali Budućnost. Zavoljo tega poraza Budućnosti bo do zadnjega kroga za svoj obstanek trepetala tudi Krka.

Liga ABA, 25. krog, 28.2.

SUTJESKA – Budućnost 92:91 (19:21, 20:19, 26:23, 21:23, 6:5)
(Vranješ 28, Spasojević 20, Korać 13; Jenkins 22, Subotić 18)

Dvakrat so se vrnili

Budućnost je bila dvakrat v položaju, da reši tekmo, a je ni. V 16. minuti je vodila 27:35, v tretji četrtini pa 57:63. Takrat je dovolila serijo 8:0, ki je domače vrnila v življenje.

Trojki za podaljšek

Budućnost je v 39. minuti vodila že 77:82, a je prednost zapravila. Še več – Spasojević in Vranješ sta zadela trojki za 86:86. Budućnost je zadnji met v rednem delu zaupala Subotiću, ki je zgrešil, na drugi strani pa je ostalo toliko časa, da je Vranješ pomeril, a zgrešil.

Jenkinsu zatrepetale roke

Pri 90:91 za goste iz Podgorice je Jenkins pred 4500 gledalci zgrešil dva prosta meta (danes metal proste mete 2/5, prej v celi sezoni 13/16!), darilo je Sutjeska z obema rokama sprejela. Spasojević je bil dvakrat uspešen. Aleks Marić je skušal zadeti trojko, a ni bil natančen. Slavje v Nikšiću se je lahko začelo.