Preslaba 3. četrtina za presenečenje Olimpije v Beogradu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. kolu ABA Lige prvič izgubili. Crvena zvezda je bila – predvsem po zaslugi izjemne tretje četrine (28:10) – boljša s 73:65. Ljubljančani so se v zadnjem delu, ki so ga dobili s 27:12, sicer vrnili v igro, a je za popoln preobrat zmanjkalo časa.

Tekmo je Crvena zvezda začela udarno, hitro povedla z 9:2, a so varovanci Aleša Pipana našli odgovor in prvi del igre po trojki Dina Murića celo dobili s 17:14. Domačini so nato prevzeli primat, toda povsem odlepiti se v prvem polčasu niso mogli, jim je pa nato uspelo na začetku tretje četrtine.

Usodnih tretjih deset minut

V drugi polčas so namreč zvezdaši krenili izjemno. Agresivna obramba je povsem razorožila napad Uniona Olimpije, na drugi strani parketa pa je vse skupaj, na podlagi protinapadov in lahkih košev, izgledalo sila preprosto. Delni izid 21:3, v tem delu igre je blestel Charles Jenkins z odlično defenzivno igro in 8 točkami, je poskrbel, da je tekma izgledala odločena.

Skorajšen povratek na koncu

Ravno visoka prednost je varovance Dejana Radonjića uspavala in sledil je izjemen povratek v igro Ljubljančanov, ki so se slabi dve minuti do konca približali na vsega šest točk. V tem obdobju je Mirza Begić (skupno 23 točk) povsem zasenčil najvišjega igralca lige Bobana Marjanovića, vendar za popoln preobrat je zmanjkalo časa. Odločila sta zadeta prosta meta in zabijanje Marjanovića, na koncu najboljšega posameznika tekme s 15 točkami in 14 skoki.

Union Olimpija je premočno izgubila skok (25:42) in bila za morebiten uspeh premalo uspešna pri metu za 3 točke (3/22).

Vojvoda na noge spravil dvorano v Szolnoku

Prvo zmago v tej sezoni je, prepričljivo, zabeležila Cedevita, ki je doma rutinirano s 70:50 odpravila letos neprepoznavni Partizan, za katerega je Edo Murić dosegel 10 točk.

Junak dneva je brez dvoma košarkar Szolnoka David Vojvoda. Igokea je imela na Madžarskem zadnji napad, ga zapravila in ostalo je še nekaj sekund za zaključek domačih pri izidu 60:60. Vojvoda je iz sila zahtevnega položaja zadel noro trojko in dvorano spravil na noge.

Sobota, 11. oktober:

CRVENA ZVEZDA – Union Olimpija 73:65 (14:17, 19:11, 28:10, 12:27)
(Marjanović 15 in 14 skokov, Jenkins 13, … Blažič 2 točki, 2 skoka in podaja v 18 minutah; Begić 23 in 7 skokov, Marinović (8 podaj) in Murić po 10, Nikolov in Kanacević po 8)

Skok: 42:25
Izgubljene žoge: 21:13
Podaje: 15:18
Met iz igre: 47%:43%
Met za 3: 3/9:3/22
Prosti meti: 8/11:10/17

SZOLNOK – Igokea 63:60 (14 : 10, 15:13, 18:12, 16:25)
(Jones in Sinovec po 16; Drenovac 12, Jorović 11)

CEDEVITA – Partizan 70:50 (17:13, 12:11, 17:11, 24:15)
(Bilan 13 in 9 skokov, Zubčić in Pilepić po 11; Murić (3 skoki in 3 ukr. žoge v 32 minutah) in Gagić po 10)