(Pre)slab prvi polčas Phoenixa v Houstonu (VIDEO)

Houston Rockets so s 105:100 premagali Phoenix Suns, za katere je Goran Dragić tokrat dosegel 13 točk. Ključen je bil že prvi polčas, ki se je končal s +19 za domače in čeprav so Sonca prednost v drugem vztrajno topila, jim do popolnega preobrata ni uspelo priti.

Domači so vodili skozi celotno srečanje, največ z 22 točkami. Prednost je 22 sekund pred koncem po košu PJ-a Tuckerja skopnela na vsega 4 točke (97:93), a je Patrick Beverley na nasprotni strani vrnil s trojko in tekmo odločil.

Houston tako ostaja druga najboljša ekipa lige, pa čeprav trenutno nastopa brez zvezdniškega centra Dwighta Howarda. Phoenix z 12 zmagami in 9 porazi zaseda 8. mesto močnega zahoda.

Z dominacijo pa nadaljuje najboljša ekipa lige – Golden State Warriors. Bojevniki so razorožili tudi Chicago na težkem gostovanju in tako zmagali še 17. na 19 tekmah.

NBA, 7. december

HOUSTON ROCKETS – Phoenix Suns 100:95
(Beverley in Ariza po 19; Bledsoe 23, Green 16, … G. Dragić 13, 4 skoki in 6 podaj v 41 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru)

Detroit Pistons – PHILADELPHIA 76ers 101:108
(Smith 23, Singler 19; Covington 25, Carter-Williams 20 in 15 skokov)

Chicago Bulls – GOLDEN STATE WARRIORS 102:112
(Butler 24, Gasol 22 in 20 skokov; Green 31, Thompson 24)

SAN ANTONIO SPURS – Minnesota Timberwolves 121:101