Prepozno za Olimpijo in Mesička

Rubrika: Eurocup

Olimpija je z na trenutke všečno, večji tekme pa preudarno igro, vknjižila še drugi poraz v drugem delu pokala EuroCup. Z 89:83 se je v praznih Stožicah veselil Unics. Domačini so igrali brez poškodovanega Save Lešića, z 18 točkami se je izkazal Zack Wright, dve manj je dosegel Saša Zagorac.

Pokal EuroCup, 2. krog, 13.1.
UOL – UNICS 83:89
UOL: Wright 18 (5 podaj), Robinson 4 (4 podaje), Hrovat 7 (6 skokov), Mesiček 6, Nikolič 10 (4 skoki), Vučetić 1, Zagorac 16 (6 skokov), Mahkovic 10, Zakis 3 (4 skoki).

Prvič vodili v 34. minuti

Gostje so si prvo otipljivo prednost nabrali v drugi četrtini, ko so povedli 21:31. Domačini se niso ustrašili, naskok Rusov so do polčasa prepolovili (36:41). Pet točk je imel Unics plusa tudi pred zadnjimi desetimi minutami. Po zmedi v ruski vrsti in košu Blaža Mahkovica je maloštevilna publika skočila na noge – v 34. minuti so zmaji prvič na tekmi povedli 65:63.

Mesičkov šov

Druga ekipa Lige VTB je naredila serijo in povedla 65:73, potem tudi 69:79. Ob koncu je strah v kosti gostov (trener Evgenij Pašutin je vzel celo minuto odmora) nagnal Blaž Mesiček (menjal je Mahkovica), ki je zaporedoma zadel trojki, a so Rusi strnili svoje misli, zbrani pa so bili z linije prostih metov za drugo zmago in mir v hiši. Olimpiji v uteho ostaja dober vtis.

Na koncu klopu je vnovič prikovan ostal Luka Rupnik.