Premalo svežine in zdravih igralcev, da bi ugnali Špance

Rubrika: Liga prvakov

Košarkarji Petrola Olimpije so izgubili tekmo 11. kola Lige prvakov proti španskemu Estudiantesu. Španci so bili boljši 72:57. V prvem polčasu se je poškodoval Domen Lorbek, v drugem pa so Ljubljančani ostali še brez Talorja Battla. Pred nadaljevanjem sezone so se aktualni državni prvaki okrepili z Mirzo Begićem.

Liga prvakov, 11. krog, 17.1
Petrol Olimpija – ESTUDIANTES 57:72 (17:26, 14:13, 14:17, 12:16)
Špan 11, Battle 10, Badžim 9; Caner-Medley 17 (9 skokov).

Košarkarji Petrol Olimpije so po zmagi na gostovanju pri nemškem medi Bayreuthu v 11. kolu Lige prvakov gostili španski Estudiantes. Ljubljančani so dobili prvo medsebojno srečanje v Madridu, tokrat pa so do zanesljive zmage prišli Španci.

Že uvodnih deset minut je potekalo povsem po notah Estudiantesa, ki si je priigral devet točk prednosti. Ljubljančani so takoj na začetku povedli, to pa je bilo tudi edino vodstvo na tekmi. Španski košarkarji so brez večjih težav nadzirali potek srečanja in na koncu zmagali z 72:57, kar je bila tudi najvišja prednost na celotnem srečanju.

Najboljši strelec aktualnih slovenskih prvakov je bil Jan Špan z 11 točkami, dvomestno število točk je dosegel še Battle. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Caner-Medley, ki je dosegel 17 točk in ujel 9 skokov.

Iz vodstva košarkarjev Petrol Olimpije so pred tekmo sporočili, da je ekipo pred nadaljevanjem sezone okrepil Mirza Begić.
V naslednjem krogu bodo 24. januarja gostovali pri beneški Umani Reyer Venezii.

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije:
“Nismo imeli svežine, kar je bilo očitno. Estudiantes je bil boljše moštvo in je zasluženo slavil zmago. Zame je bilo najbolj pomembno, da bi obvaroval svoje igralce pred poškodbami, ki so visele v zraku. Večinoma sem razmišljal o tem kako ne preveč utruditi igralcev in kdo je najbolj utrujen. V takih pogojih prave možnosti za zmago nismo imeli.”

Roko Badžim, igralec Petrol Olimpije:
“Ni veliko za povedati po taki tekmi. Oni so bili boljše moštvo in so zasluženo slavili zmago. Mi smo imeli svoje možnosti, a jih nismo izkoristili.”