Preložena potrditev končnice za Miami, vrnitev Walla in Thompsona

Miami je na domači tekmi proti Brooklynu zamudil priložnost, da si z zmago tudi teoretično zagotovi mesto v končiči. Čeprav je sredi prvega polčasa vodil za 15 točk, je na koncu po preobratu Brooklyna v drugem polčasu sledil podaljšek, v katerem Dwayne Wade ni uspel zaključiti zadnjega napada. Po tekmi je dejal, da je bil nad njim spregledan očiten prekršek.

Še več prahu kot nedosojena osebna napaka je dvignila izjava Hassan Whitesidea, ki se je po tekmi glasno pritoževal nad svojo minutažo, saj je presedel celotno zadnjo četrtino in podaljšek. ‘Miami ima enega najboljših centrov v ligi – zakaj se je treba prilagajati nasprotniku? Veliko ekip potrebuje centra,’ je dejal razburjeni Whiteside.

Goran Dragić je bil skupaj s James Johnsonom najboljši strelec tekme, dosegel je 18 točk, dodal je tudi 8 skokov in 2 asistenci. Imel je tudi 4 izgubljene žoge. Sekundo pred koncem rednega dela je imel met za zmago, vendar je bil malenkost prekratek po poizkusu iz obrata.

V torek čaka Miami gostovanje v Atlanti.

V derbiju prvouvrščenih ekip na vzhodu je Boston doma premagal Toronto, potem ko je po izenačeni tekmi zaključil z delnim izidom 20:7. Zadnjo četrtino so Kelti tako dobili 28:15, Marcus Morris je dosegel 25 točk, Jason Tatum 24. DeMar DeRozan je dosegel 32 točk za goste.

Večer je bil tudi v znamenju vrnitve dveh zvezdnikov. V moštvo Washingtona se je vrnil John Wall, ob zmagi nad Charlottom je dosegel 15 točk in 14 asistenc.

V ekipo prvakov pa se je vrnil Klay Thompson in prav tako ob zmagi svoje ekipe prispeval 25 točk. Tekmo je zaznamoval predvsem padec Patricka McCawa, ki ga je ob zabijanju spodnesel Vince Carter. Z igrišča so ga odpeljali na nosilih in z zaščitenim vratom, kako huda poškodba je, še ni znano.