Povratek Derricka Rosea na parket, prvi poraz Memphisa

Zadnji dan predsezone v Ligi NBA je postregel s sedmimi pripravljalni tekmami. Miami Heati so morali priznati poraz New Orleans Pelicansem, ki so Vročico premagali s 93:90, Memphis Grizzliesi pa so po šestih zaporednih zmagah, prvič izgubili. Orlando Magici so bili boljši s 86:76.

Beno Udrih je tekmo med Memphisom in Orlandom začel v prvi peterki in na parketu prebil 23 minut. V tem času je zadel dva od sedmih metov iz igre in oba prosta meta, in se ustavil pri sedmih točkah, k temu pa je dodal še tri podaje in en skok. V tej predsezoni so Grizzliesi nasprotnikom dovolili, da v povprečju dosegajo le 80,5 točk na tekmo, kar je bilo dovolj za najboljšo obrambo pripravljalnega obdobja.

V New Orleans je Miami odpotoval brez Gorana Dragića, ki je zaradi bolezni ostal doma. Dragiću je v tej predsezoni na šestih odigranih tekmah, dvakrat uspelo preseči oz. doseči mejo desetih točk.

Pri Miamiju se je znova najbolj izkazal Gerald Green, ki je dosegel 24 točk, Chris Bosh pa jih je dodal 19. Green je bil najboljši strelec franšize iz Miamija v tej predsezoni, s povprečjem 17,8 točke na tekmo. Najboljši strelec Pelicansev je bil Anthony Davis, ki je poleg 25 točk ujel še 13 skokov.

Svojo prvo tekmo predsezone je v dresu Chicago Bullsov, proti Dallas Mavericksom, odigral Derrick Rose, ki je že na prvem treningu priprav staknil neugodno poškodbo očesa. Rose je v igro vstopil s klopi in odigral deset minut, v tem času pa dosegel osem točk. Pri tem je ves čas, ko je bil na parketu, nosil zaščitno masko. Biki so slavili še četrto zaporedno zmago, dvoboj z Mavsi pa je sekundo pred koncem tekme odločil Doug McDermott, ki je zadel za končnih 103:102. Dallas je predsezono zaključil brez zmage.

Svojo moč so pokazali San Antonio Spursi, ki so na domačem parketu visoko, s 111:86, odpravili Houston Rocketse. Danny Green je zadel šest trojk in bil skupaj z LaMarcusom Aldridgejem, z 19 točkami, najboljši strelec Ostrog. James Harden je navdušil z vsestransko igro (17 točk, devet podaj, osem skokov), a je iz igre zadel le šest od 13 metov.

Prvo tekmo rednega dela sezone bodo Miami Heati odigrali v sredo, ko bodo doma gostili Charlotte Hornetse. Prav tako v sredo, bodo v FedEx Forumu, pri Memphis Grizzliesi, gostovali aktualni podprvaki Lige NBA, Cleveland Cavaliersi.

Liga NBA, predsezona, 23. 10.

NEW ORLEANS – Miami 93:90 (23:26, 25:28, 18:9, 27:27)
(Davis 25 (13 skokov, 5 podaj, 5 blokad), Gordon 22; Green 24 (5 skokov), Bosh 19 (5 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi bolezni ni igral.

ORLANDO – Memphis 86:76 (26:18, 16:21, 25:24, 19:13)
(Harris 18 (10 skokov), Napier 15 (8 podaj); Wright 11 (9 skokov), Carter in Stokes (9 skokov) po 9)

Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 23 minut, 7 točk (1/6 za dve, 1/1 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 3 podaje in 1 izgubljena žoga.

BOSTON – Philadelphia 81:65 (24:17, 19:23, 20:13, 18:12)
(Smart in Mickey po 10, Turner 9; Okafor 12 (8 skokov), Grant 11 (6 skokov))

TORONTO – Washington 92:82 (21:28, 25:17, 29:19, 17:18)
(Carroll 16, Lowry 13 (8 skokov, 6 podaj); Gortat 16 (10 skokov), Beal 11)

DETROIT – Atlanta 115:87 (30:20, 29:26, 26:22, 30:19)
(Johnson 20, Morris (10 skokov) in Meeks po 17; Scott 20 (10 skokov), Patterson 18 (6 podaj))

CHICAGO – Dallas 103:102 (32:28, 17:25, 25:24, 29:25)
(Gibson 16 (6 skokov), Snell (5 skokov) in Mirotić (5 skokov) po 14; Nowitzki 19 (6 skokov), Powell 14 (11 skokov))

MINNESOTA – Milwaukee 112:108 (30:28, 26:25, 27:30, 29:25)