Povratek Currya, trojni dvojček James za zmagi lanskih finalistov

Ponoči sta tekmi konferenčnega polfinala odigrala lanska finalista Golden State in Cleveland, ter bila oba tudi uspešna. Na Zahodu so prvaki z 121:116 boljši od New Orleansa, na Vzhodu pa so podprvaki po podaljšku v gosteh premagali Toronto.

Pelikani so prišli v Oracle Areno po izenačenje na 1:1, vendar jih je tam pričakalo presenečenje. Na parketu se je poleg Kevina Duranta, Draymonda Greena, Klaya Thompsona in drugih prvakov, pojavil tudi Steph Curry, ki je na parketu nazadnje stal 23. marca, ko si je poškodoval koleno.
In kakšen povratek je uprizoril dvakratni MVP lige NBA. Čeprav je v igro vstopil s klopi, je v 27 minutah, ki jih je preživel na parketu, dosegel 28 točk in dodal še 7 skokov in bil s točko manj od Duranta drugi strelec obračuna. Obračuna, ki je bil do zadnje četrtine zelo izenačen, saj so prvaki v zadnjo četrtino vstopili z zgolj dvema točkama prednosti (88:86), nato pa stopili na plin in v v nekaj minutah prišli do prednosti +12 (110:98) nato pa do konca niso več izpustili zmage.
Pri gostih sta bila strelsko najbolj razpoložena Anthony Davis (25) in Jrue Holiday (24), izvrstno partijo pa je prikazal tudi Rajon Rondo, ki je 22 točkam dodal še 12 asistenc.

Prvaki so tako v zmagah povedli z 2:0 in bodo na tretji tekmi še toliko bolj nevarni, saj gre pričakovati, da bo v prvi peterki začel tudi tokrat izjemni Steph Curry.

Še nekoliko bolj izenačeno je bilo v Torontu, kjer so James in druščina v podaljšku prišli do pomembne zmage v gosteh (113:112) in tako Raptorsom zadali šele drugi domači poraz v letošnji sezoni (30-2).

Tekmo so bolje začeli domačini, ki so na krilih DeMar Derozana (11 točk v prvi četrtini) hitro prišli do vodstva in prvo četrtino dobili s kar 33:19. V drugi četrtini so se prebudili tudi Cavsi in gledali smo popolnoma obratno četrtino, ki so jo gosti dobili z 38:27.

Nasploh je bil to zelo čuden obračun poln preobratov, v katerem James ni imel strelskega dne, saj je iz igre metal “le” 12/40, v zadnji četrtini in podaljšku pa kar 3/15. Kljub temu, da je na koncu izjavil, da je bila to verjetno njegova najslabša tekma v letošnji sezoni, je vpisal nov trojni dvojček – 26 točk, 11 skokov in 13 asistenc. Še nekoliko slabši večer je imel na zadnji tekmi izjemni Kevin Love, ki je iz igre metal 3/13 a je svoje dodal pod obema košema kjer je ujel 13 žog. Vseeno so Cleveland v igri tokrat držali ostali košarkarji, kar je bilo dovolj, da so izsilili podaljšek, tudi zahvaljujoč izjemno nezanesljivim domačinom, ki so v zadnjih 17 minutah rednega dela iz igre metali zgolj 26% in zgrešili kar 11 zaporednih metov.

Kakorkoli, podaljšek so bolje odprli podprvaki in se s trojkama Korverja (108:105) in Smitha (111:107) odlepili, nato pa je s košem svoje dodal še Thompson (113:107) in Toronto je uspel poraz le še omiliti.

To je bila peta zmaga Clevelanda v letošnji končnici, s skupno razliko 15 točk, in čeprav izgleda, da se podprvaki mučijo, štejejo le zmage. Zagotovo pa lahko navijače Clevelanda veseli dejstvo, da so se očitno prebudili tudi ostali člani ekipe in bo lahko na drugi tekmi James računal tudi na njihovo izdatnejšo pomoč.