Pošastna predstava Jamesa za vodstvo s 3:0 (VIDEO)

LeBron James je obupno začel tretjo tekmo konferenčnega finala na vzhodu med Clevelandom in Atlanto, zgrešil prvih 10 metov, na koncu pa dosegel kar 37, 18 skokov in 13 podaj. Cavaliers tako do uvrstitve v veliki finale, peti zaporedni za Jamesa, loči le še ena zmaga.

“Enostavno ni dovolil, da bi izgubili,” je o svojem superzvezdniku po tekmi dejal trener David Blatt.

Atlanta se je tokrat borila z vsemi močmi, navkljub odsotnosti Kylea Korverja in Ala Horforda, ki je bil izključen v prvem polčasu. V zadnji četrtini so zaostajali že za 10 točk, a se vrnili v tekmo in imeli preko prvega strelca Jeffa Teague priložnost celo za zmago, pa je slednji zgrešil trojko.

V podaljšku je na sceno znova stopil James, spomnimo, da je po slabem začetku prvi točki dosegel šele pri rezultatu 28:33. Sprva je v dodatnih 5 minutah zadel trojko in bil nato uspešen še v prodoru, s katerim je postavil končni izid tekme. Na drugi strani je imel Shevlin Mack dve priložnosti, da s trojko izsili nov podaljšek, toda obe je zapravil.

Naslednja, morda že zadnja tekma v seriji, bo ponovno v Clevelandu. 3:0 v zmagah vodijo tudi Golden State Warriors v finalu zahodne konference proti Houstonu.

CLEVELAND CAVALIERS – Atlanta Hawks 114:111 /3:0/
(James 37, 18 skokov in 13 podaj, Dellavedova in Smith po 17; Teague 30, Millsap 22)