Portorož ustavil Tajfun, kiks Gorenjcev s fenomenalnim Pavićem

Na svoji 15. tekmi Lige Telemach je Tajfun doživel prvi poraz in šele drugega v dosedanjem delu sezone. Šentjurčane so v drugem polčasu nadigrali Portorožani ter zasluženo vpisali peto zmago v državnem prvenstvu (74:56).

Brez Modrića

Od 9. decembra, ko je šoštanjska Elektra zmagala z minimalno razliko na povratni tekmi 4. kroga Pokala Spar, a vseeno ostala brez napredovanja, se je iskalo prvo ekipo, ki bo Šentjurčane kot prva ugnala tudi v državnem prvenstvu. V 16. kolu je to uspelo prepričljivim Portorožanom, ki so srečanje odigrali brez svojega najboljšega skakalca Stipeta Modrića. Primorci so že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 30:27, narekovali ritem igri, po povratku iz slačilnic pa prestavili prestavo višje.

Dirigentsko palico je v drugih 20 minutah z rok Saše Ožbolta (13 točk, vse v prvem polčasu) prevzel Vjeko Petrović. Izkušeni 33-letni branilec je vseh svojih 15 točk – od tega 9 v tretji četrtini, dosegel v drugem polčasu in bil ob mlademu Janu Barbariču (vseh 11 točk v drugem polčasu) najzaslužnejši za 10 točk (53:43) naskoka svoje ekipe pred zadnjo četrtino. V njej so Šentjurčani še poskušali preobrniti izid, a so bili Portorožani tokrat (pre)suvereni.

Le 30% iz igre

“Tokrat v napadu enostavno nismo bili pravi. Kljub temu fantom, predvsem za igro v prvem polčasu, ko smo nenatančnost v napadu uspešno kompenzirali z obrambo, nimam kaj zameriti. Žal nam tudi v nadaljevanju met ni stekel, ob tem pa smo popustili v obrambi. Portorož je zasluženo zmagal, za kar mu tudi čestitam,” je po tekmi razloge za prvi poraz razodel šentjurski trener Dejan Mihevc. Njegova ekipa je na tekmi zadela vsega 30-odstotkov metov iz igre (18:61), visokega poraza pa ji ni mogel preprečiti niti prepričljivo dobljen skok (45:30). Kljub neuspehu pa pri Tajfunu verjetno silnega razočaranja verjetno ne bo, saj si je ta po porazu Šenčurja tudi teoretično že zagotovil napredovanje v Ligo Telemach za prvaka, kjer se vse začne znova.

Kiks Gorenjcev

Prav spodrsljaj na gostovanju na Polzeli pa utegne uvrstitev med najboljšo peterico in s tem napredovanja v skupino za prvaka stati Gorenjce. Varovanci Igorja Kešlja so bili večino tekme korak za Hopsi, a so jim ti sami dali priložnost za uspeh. V 29. minuti so po trojki Jana Rizmana (16 točk, 6 skokov, 5 podaj) vodili že s 13 točkami naskoka (59:46), slabi dve minuti pred koncem rednega dela pa so se Šenčurjani dokopali sploh do prvega vodstva na tekmi (67:66). Za domače je nato hitro zadel trojko zimzeleni Goran Jagodnik (15 točk), na drugi strani pa je odlično razpoloženi Smiljan Pavič (30 točk – 10/12 za dve, 10/10 PM; 11 skokov) s črte prostih metov izsilil podaljšek (69:69). V dodatnih petih minutah so Hopsi hitro ušli na 75:70 in zabeležili šesto zmago.

Silno blizu dokončnemu napredovanju v Ligo za prvaka je tudi Zlatorog. Ta se je prebil do 11. zmage, a se moral zanjo silno potruditi. Maribor, ki pod vodstvom novega trenerja Andreja Kuzme še naprej kaže dobre predstave, je odlično začel srečanje in ob koncu devete minute vodil že z 10:24. Laščani so priključek dokončno ujeli na začetku drugega polčasa, odpor tekmecev pa dokončno zlomili šele v zadnjih petih minutah. Po zaostanku s 57:60 so domačini na krilih obeh centrov Igorja Tratnika (19 točk, 8 skokov) in Saše Zagorca (18 točk – 4/7 za tri) napravili delni niz 11:0 ter mirno zaključili tekmo.

Podobno so se z nasprotniki namučili tudi Grosupeljčani. Elektra, ki v Ligi Telemach edina še ni dosegla zmage, je tekmecem pretila do sredine 33. minute (52:49), nato pa so ti z nizom 15:2 dokončno rešili vprašanje zmagovalca.

Liga Telemach, 16. krog, 31.1.

HOPSI POLZELA – Šenčur GGD 78:75 (22:19, 19:18, 18:13, 10:19, 9:6) – po podaljšku.
Abramovič (6 skokov) in Rizman (6 skokov, 5 podaj) po 16; Pavić 30 (11 skokov), Eržen 11 (6 skokov).

ZLATOROG LAŠKO – Maribor NOVA KBM 74:62 (13:24, 19:10, 23:16, 19:12)
Tratnik 19 (8 skokov), Zagorac 18; Ruphin 15 (9 skokov), Morina 12.

Elektra – GROSBASKET 64:77 (15:19, 13:10, 20:20, 16:28)
Malus 20, Brčina 12; Zagorac 19 (12 skokov), Julević 15.

PORTOROŽ – Tajfun 74:56 (11:10, 19:17, 23:16, 21:13)