Poražena prvak in podprvak

Sinoči in danes zjutraj je bilo čez lužo odigranih sedem srečanj, v katerih so morali premoč priznati kar trije veliki favoriti, Golden State Warriorsi, Cleveland Caveliersi in San Antonio Spursi.
Če so bili porazi velikih treh presenetljivi, pa nista bili presenetljivi novi odlični predstavi vzhajajočih zvezdnikov (če to že nista) Prozingisa in Antetokounpoja. Medtem ko je Litvanec vpisal 32 točk in 12 skokov, je Greek Freak vpisal 33 točk, 11 skokov in dodal še 5 podaj.

Prvaki so morali v razprodani domači dvorani premoč priznati Detroitu (115:107), ki se je s peto zmago (tretjo zapored) prebil na sam vrh vzhodne konference. Pri gostih sta blestela predvsem Reggie Jackson z 22 in Avery Bradley s 23 točkami, svoje pa je z 18 skoki dodal še Andre Drummond. Prvaki, ki so dobili le prvo četrtino so sicer blesteli Durant (28 točk), Thompson (29 točk) in Curry (27 točk) a tokrat niso imeli dovolj pomoči od soigralcev. So bili pa toliko bolj razpoloženi Knicksi, kjer so dvojni dvojček dosegli Lee (15 točk, 10 skokov), Kanter (18 točk, 12 skokov), Porzingis (32 točk, 12 skokov), strelsko pa je bil najbolj razpoložen Hardaway Jr. s 34 točkami.
Tokrat sta bili odločili prva in tretja četrtina, ki so ju Knicksi dobili skupno s 19 točkami razlike.

Tudi podprvaki so bili tokrat nemočni in vpisali še tretji zaporedni poraz in tako padli na 10. mesto na vzhodu. Premoč s 114: 95 so morali priznati neposrednemu tekmecu iz New Yorka, ki je z dvema zaporednima zmagama le mesto za LeBronom in druščino. Slednji nocoj, kljub doseženemu dvojnemu dvojčku (16 točk, 10 skokov) ni imel ravno svojega večera, saj je 20 točk edini presegel  le Kevin Love, ki je dodal še 11 skokov.

Indiana se je po porazu proti Oklahomi sestavila in doma 97:94 presenetila petkratne prvake iz Teksasa. Obe ekipi sta sicer dobili po dve četrtini, a se Spursom več kot očitno pozna odsotnost prvih dveh zvezdnikov Parkerja in Leonarda. Svoje je spet postoril LaMarcus Aldridge s 26 točkami in 8 podajami, dvomestno število točk pa so pristavili še Green (10 točk), Gasol (17 točk), Mills (10 točk) in Gay (10 točk), vendar tudi to ni bilo dovolj. Pri Indiani sta bila namreč izredno razpoložena Victor Oladipo s 23 točkami in Domentas Sabonis s 22 točkami in 12 skoki. Svoje sta dodala še Bogdanović (15 točk) in Young (12 točk). Tekmo je 11 sekund pred koncem s trojko odločil Oladipo.