Poraza za Boston in Golden State, odlični Bogdanović

Poleg porazov vodilne ekipe lige in tudi branilcev naslova je v ligi NBA najbolj odmevala druga trenerska odpoved. Tokrat je vroči trenerski stolček zapustil David Fizdale, ki so se mu pri Memphisu po seriji slabših rezultatov in nezadovoljstvu prvega zvezdnika ekipe Marca Gasola zahvalili za sodelovanje.

Detroit je na gostovanju proti Bostonu presenetil domačine in zmagal 118:108. Drummond je dosegel 26 točk in imel 22 skokov, Tobias Harris pa je dosegel 31 točk. To je šele drugi poraz na domačem parketu za Boston.

Ob odsotnosti Curryja in Duranta so prvake na domačih tleh presenetili igralci Sacramenta. Cauley-Stein je dosegel 19 točk, za zmago pa je poskrbel Bogdan Bogdanović.

Z zmago se na tekmo proti Miamiju, kjer je bil Goran Dragić sinoči razglašen za igralca tedna vzhodne konference, domov vračajo igralci Clevelanda. Ponovno je bil neustavljiv LeBron James, ki je dosegel 30 točk, 13 skokov in 6 asistenc.

James Harden je ponovno poskrbel za zmago Houstna, proti Brooklynu je dosegel 37 točk, od tega 20 že v prvi četrtini.

Z zmago se je v vrste San Antonia vrnil tudi Tony Parker, najbolj zaslužen za zmago Ostrog proti Dallasu je bil LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 33 točk in imel 10 skokov. Parker je igral 14 minut, dosegel pa je 6 točk in imel 4 asistence.

V derbiju moštev iz Los Angelesa so bili v tesni končnici boljši Clippersi. Blestel je Lou Williams, ki je dosegel 42 točk.