Poraza Triglavank in Grosbasketa nista bila usodna

Tekmi 12. kola ženske jadranske lige se za ekipi Triglava in Groskasketa nista razpletli uspešno. Slovenska predstavnika sta klonila na gostovanju v Zagrebu – Kranjčanke z 71:55 proti Medveščaku, Grosupeljčanke pa s 54:52 proti Trešnjevki.

Medtem ko Gorenjkam poraz ne povzroča pretiranih skrbi, saj so si pot v končnico zagotovile že na tekmi prejšnjega kola, pa jo je ta nekoliko zagodel Dolenjkam. Te so tokrat namreč izgubile z neposrednimi tekmicami v boju za četrtfinale. Trešnjevka tako pred zadnjima koloma premore zmago več, a ima na medsebojnih srečanjih slabšo razliko med danimi in prejetimi koši. Za ekipo Dragomirja Bukvića tako ključna tekma bržkone prihaja v zadnjem 14. kolu (11. februar), ko bodo ta gostovala v Makedoniji pri debitantu Badelu, ki do sedaj še ni okusil slasti zmage.

Grosupeljčanke so sicer tekmo v hrvaški prestolnici začele dobro in narekovale ritem igri v uvodnih 15 minutah. Povratnica po poškodbi Haleigh Lankster je ekipo popeljala do vodstva z 19:15, nato pa so se domačinke z delnim nizom 9:0 prebile v ospredje ter tam ostale vse do konca. V zadnji minuti so Dolenjke sicer nevarno zapretile. Prva trojka Lankstrove za znižanje zaostanka na 52:53 je zadela cilj, druga za zmago pač ne (52:54). Grosbasket je sicer nastopil brez poškodovanih Anje Klavžar, Zale Friškovec in Kristine Arsenić.

Obetavno so tekmo proti hrvaškim prvakinjam začele tudi Triglavanke. Po nizu napak domačink so povedle s 7:0, a so te že do konca četrtine vzpostavile ravnotežje. Največji korak k zmagi so Zagrebčanke napravile v drugi četrtini (22:10), medtem ko so se v drugem polčasu slovenske podprvakinje povsem enakovredno kosale s tekmicami.