Poraz Sixta Primorske na prvi tekmi kvalifikacij za 2. ABA ligo

V Laktaših poteka kvalifikacijski turnir za uvrstitev v 2. ABA ligo, ki se bo letos izvedla premierno.

Na kvalifikacijah nastopajo štiri ekipe, zmagovalec turnirja, na katerem se bo vsaka ekipa pomerila z vsakim nasprotnikom, pa se bo uvrstil v krstno sezono tega novoustanovljenega regionalnega tekmovanja.

Na prvi tekmi je slovenski predstavnik Sixt Primorska doživel poraz proti Vršcu in to po kar treh podaljških.

V prvem polčasu so bili boljši košarkarji Vršca, najvišje vodstvo je znašalo deset točk, že v tretji četrtini pa so Primorci prevzeli pobudo in povedli za sedem točk. Tekma je bila potem do konca izenačena, met za zmago sta za Primorsko zgrešila Mirko Mulalić in Nejc Zupan, tekma je šla tako v podaljšek.

Tik pred koncem prvega podaljška so imeli Primorci tri točke prednosti, trojko za drugi podaljšek pa je na drugi strani zadel Stefan Mitrović. Ob koncu drugega podaljška je bila v enakem položaju Primorska, koš za tretji podaljšek je dosegel kapetan Primorske Nebojša Joksimović. V tretjem podaljšku so košarkarji Vršca nato vendarle strli odpor Primorske, ki je preko Joksimovića še imela met za izenačenje, vendar je bil ‘Joksa’ nenatančen.

Najboljši strelec pri Primorski je bil Tadej Ferme, dosegel je 26 točk, Mirko Mulalić jih je dodal 21. Pri zmagovalcih je Miloš Glišić dosegel 26 točk.

Na drugi tekmi je Sutjeska premagala Široki, ki bo tudi današnji nasprotnik Primorcev, tekma se bo začela ob 17:00.

Sreda, 27. september:
VRŠAC : SIXT PRIMORSKA 109:106* (22:19, 19:22, 16:17, 19:18, 12:12, 10:10, 11:8)