Poraz Miamija, vrnitev Gogija

Na predbožični večer so bile v ligi NBA aktivne skoraj vse ekipe, počivale so samo štiri. Aktiven je bil po treh tekmah počitka zaradi težav s komolcem tudi Goran Dragić, ki pa ni mogel preprečiti poraza Miamija proti New Orleansu. Miami ima še vedno ogromno težav s poškodbami, trenerju Spoelstri danes niso bili na razpolago trije člani prve peterke – Hassan Whiteside, Dion Waiters in Justice Winslow, vrnila pa sta se Dragić in James Johnson, ki pa si je že v prvi četrtini obnovil poškodbo gležnja in se ni več vrnil v igro.

Tekma je bila do sredine tretje četrtine izenačena, čeprav je imel Miami skozi celotno tekmo težave z metom – potem pa je New Orleansu uspel delni izid 17:2 in tudi povedli za 17 točk, zaostanka pa Miamiju do konca tekme ni več uspelo izničiti.

Dragić je dosegel 13 točk ob metu iz igre 5:15, igral je 30 minut. Najboljši strelec Miamija je bil Tyler Johnson, dosegel je 20 točk. Pri Pelikanih je Ian Clark s klopi dosegel 19 točk, Davis jih je dodal 17, Cousins pa 16.

Naslednjo tekmo čaka Miami v torek proti Orlandu doma.

Izmed preostalih tekem najbolj odmeva visok poraz prvakov na domačih tleh proti Denverju. Bojevniki so izza črte za tri točke metali poraznih 3:27 in tekmo končali pri 81-ih točkah. Tako se je tudi končal njihov niz enajstih zaporednih zmag.

V dresu San Antonia je ob zmagi Spursov nad Sacramentom Pau Gasol dosegel svoj deseti trojni dvojček v karieri.