Poraz Miamija pred prihodom domov, nadaljevanje niza Bostona

Detroit Pistons nadaljujejo z odličnimi predstavami na začetku sezone. Proti Miamiju so dobili še osmo tekmo od zadnjih devetih. Odločilen je bil niz 10:0 sredi zadnje četrtine, kamor je Detroit stopil z minimalno prednostjo dveh točk.

Pri Detroitu je Tobias Harris dosegel 25 točk, Avery Bradley pa 24.

‘Nismo jim uspeli vsiliti svojega načina igre. Potrebno jim je priznati, izničili so naše prednosti,’ je po tekmi razmišljal trener Vročice Erik Spoelstra.

Za Miami je Hassan Whiteside dosegel 20 točk in 12 skokov. Goran Dragić je dosegel 18 točk, imel 4 skoke in 7 asistenc.

Miami se po seriji tekem na gostovanju vrača domov in bo v noči na četrtek gostil Washington.

Boston je dobil še svojo dvanajsto tekmo zapored, čeprav je proti Torontu igral (tudi) brez Kyrie Irvinga. Al Horford je dosegel 24 točk po dveh tekmah počitka zaradi pretresa možganov. Jaylen Brown je dodal 18 točk. Pri poražencih je DeMar DeRozan dosegel 24 točk, Kyle Lowry pa 19. DeRozan je imel v zadnjih sekundah dvakrat možnost, da zadane za zmago svoje ekipe.

Houston je s pomočjo ponovno odličnega Jamesa Hardna, ki je že pred zadnjo četrtino zbral več kot 25 točk in 10 asistenc, na koncu se je ustavil pri 26-ih točkah in 15-ih asistencah, premagal Indiano.

Oklahoma je doma zanesljivo premagal Dallas, Paul George je dosegel 37 točk, Russell Westbrook pa na svoj 29-ti rojstni dan 27. Carmelo Anthony ni igral zaradi težav s hrbtom.