Poraz Miamija, odlična Curry in Ball

Miami je na domačem parketu doživel visok poraz proti Indiani. Do polčasa sta bili moštvi še izenačeni, odločilno prednost pa si je Indiana priigrala v tretji četrtini in Miami se ni več uspel vrniti v tekmo. Tretjo četrtino je Indiana dobila 32:13.

Nerazpoložen je bil tudi Goran Dragić, dosegel je osem točk. Za Indiano je Bojan Bogdanović dosegel 26 točk, Myles Turner pa 25. Pri Vročici sta Whiteside in Richardson sta dosegla 15 točk. Dion Waiters je zgrešil vseh svojih 10 metov in ostal brez točke.

V sredo Miami doma gosti najboljšo ekipo lige – Boston Celtics.

Prvaki so bili boljši od Brooklyna, v odlični formi pa je Steph Curry. Dosegel je rekord sezone z 39-imi točkami in 11 skoki. Golden State je vodil že za 28 točk.

Lonzo Ball je ob zmagi Lakersov nad Denverjem, kjer sta bila izključena trener in Nikola Jokić, dosegel svoj drugi trojni dvojček, kar je v dresu Jezernikov kot novincema uspelo samo še Magic Johnsonu in Jerry Westu.

Detroit je po preobratu sledil na gostovanju pri Minnesoti, Drummond je še dvanajstič  v tej sezoni dosegel dvojnega dvojčka.