Poraz, ki je dal precej odgovorov

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška članska reprezentanca se je v okviru priprav na EuroBasket odpravila na pripravljalni turnir v Opatijo. Varovanci Igorja Kokoškova so se danes pomerili s Hrvaško in izgubili s 85:81. V nedeljo se bodo Slovenci pomerili še z Ukrajino.

Pripravljalna tekma, 12.8.
HRVAŠKA – Slovenija 85:81 (19:25, 27:20, 21:18, 18:18)
Slovenija: Dončić 27, Murić 20, Prepelič 12, Dragić 8, Vidmar 6, Zagorac in Dimec po 3, Blažič 2, Randolph, Rebec, Šiško, Nikolić, Lapornik, Kosi, Čančar.

Slovenska košarkarska reprezentanca je doživela prvi poraz v pripravah na evropsko prvenstvo. Na prijateljskem turnirju v Opatiji je morala priznati premoč Hrvaški, ki je slavila z rezultatom 85:81.

Za Slovenijo je bila to četrta pripravljalna tekma in prva od treh proti hrvaški izbrani vrsti. Naslednja sledi 24. avgusta v Stožicah, zadnjo pred odhodom na eurobasket v Helsinke pa bosta reprezentanci odigrali 25. avgusta za zaprtimi vrati oziroma brez prisotnosti gledalcev. V Opatiji bo Slovenija igrala tudi v nedeljo, in sicer ob 18. uri proti Ukrajini.

Čeprav si je vseh petnajst slovenskih košarkarjev, ki so še na pripravah, nadelo dres, je selektor Igor Kokoškov tekmo odigral s trinajstimi igralci; Vlatko Čančar ni stopil na parket, saj še okreva po poškodbi gležnja, ki jo je staknil na turnirju v Mariboru, Anthony Randolph pa se je le nekaj ur pred tekmo vrnil iz ZDA, kjer se je poročil.

V prvem delu je Slovenija le enkrat izpustila vodstvo iz rok – tik ob izteku časa za rezultat polčasa 46:45, pred tem pa je bila vseskozi boljši tekmec. Že v začetku je povedla s 7:0, najvišjo prednost pa je imela v 14. minuti pri 34:25. Več kot polovico vseh točk Slovenije v prvem delu sta dosegla Luka Dončić, ki je imel v prvih dvajsetih minutah stoodstotni met iz igre in 16 točk (4 skoki, 4 podaje), ter Edo Murić, ki je zgrešil en met in dosegel 10 točk.

Tudi v drugem delu je bil najboljši posameznik na parketu 18-letni Ljubljančan na začasnem delu pri Real Madridu. Za atraktivne poteze, podaje in prikaz razkošnega talenta si je prislužil aplavze celotne dvorane v Opatiji. Na vseh dosedanjih štirih tekmah je bil najboljši strelec Slovenije, njegov točkovni izkupiček pa je iz tekmo v tekmo boljši – 14, 18, 20, 27 točk (povprečje 19,7).

Dončićev prispevek (trojke 6:8, met iz igre 10:13, 8 skokov, 5 podaj) in tudi 20 točk Eda Murića (7:12 iz igre) ni bilo dovolj za zmago na zanimivi in borbeni tekmi, ki se je odločila v zadnjih minutah.