Popravili vtis iz Ukrajine, a ostali brez recepta za latvijskega veterana

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska košarkarska reprezentanca peti kvalifikacijski cikel zaključuje s porazom. Po odličnem prvem polčasu in hudem boju je na koncu #mojtim moral priznati premoč Latviji, ki je v Stožicah slavila z 82:77.

Kvalifikacije za SP 2019, 2. del, 4. krog, 2.12.
Slovenija – LATVIJA 77:82 (62:58, 46:29, 22:20)
Slovenija: Rebec 27 (7 podaj, 6 skokov), Durnik 4, Murić 12, Mesiček 2, Kosi 2, Hrovat 12, Škedelj, Mahkovic 6, Čančar 9, Glas, Bratec, Čebašek 3.

Košarkarji Slovenije, ki so pred tremi dnevi z neuspehom v Ukrajini tudi teoretično izgubili vse možnosti za pot na Kitajsko, so v deseti tekmi v teh kvalifikacijah doživeli osmi poraz. V Stožicah je Latvija slavila z 82:77. Do konca februarja #mojtim čakata še dve tekmi, in sicer februarja gostovanje v Turčiji in domača tekma z Ukrajino.

Izbranci selektorja Rada Trifunovića so proti Latviji prikazali povsem drug obraz kot v četrtek v Zaporožju, vseeno pa so ob koncu tretje četrtine na žalost popustili, padli v niz črnih minut in vodstvo 14 točk pretvorili v zaostanek 62:68.

V prvem polčasu je bilo užitek gledati mlade slovenske igralce, kako so se borili za vsako žogo, pomagali en drugemu v obrambi, si podajali žogo v napadu in bili v vseh pogledih boljša in uspešnejša ekipa na parketu.

Dobro so začeli tako prvo kot drugo četrtino. V uvodu so povedli 10:5, drugi del pa so odprli s 27:20. Razliko so v 16. minuti prvič pripeljali do dvomestne prednosti, na odmor pa so po četrti trojki Matica Rebca odšli s kar 17 točkami naskoka.

Slovenija je prednost zanesljivo držala vse do 27. minute (60:46), ko je svoj niz zadetih trojk začel najizkušenejši v vrstah Latvije, 36-letni kapetan Janis Blums. Zadel jih je kar šest (6:10), skupno je dosegel 28 točk, in skoraj dobesedno sam pripeljal Latvijo do zmage. Z delnim izidom 22:2 najprej v vodstvo 68:62, v zaključku tekme, ko so naši še uspeli izenačiti na 70:70, pa s črte prostih metov še do 77:70.

Prvi mož Slovenije je bil Matic Rebec, ki je dosegel 27 točk (16 točk v prvem polčasu), imel sedem podaj in šest skokov (pet izgubljenih žog). Trojke je metal 7:12 iz igre 9:19 in imel statistični indeks 25. Po dvanajst točk sta prispevala še kapetan Edo Murić (met 4:12) in Gregor Hrovat (5 skokov).