Ponoči Goran Dragić in Beno Udrih gostujeta v Phoenixu

V noči iz petka na soboto, natančneje ob 3.30 uri zjutraj po slovenskem času, se bo v Arizoni začela tekma med Phoenix Sunsi in Miami Heat. Dvoboj tretje najboljše ekipe Vzhoda, in moštva, ki ima trenutno na Zahodu četrti najslabši izkupiček zmag in porazov, bo zaznamovala predvsem vrnitev Gorana Dragića v mesto, od koder se je lani februarja preselil v Miami.

Spomnimo, po sezoni 2013/14, v kateri je Dragić zabeležil najboljšo statistiko v karieri, in bil izbran za igralca, ki je v Ligi NBA najbolj napredoval, so vodilni v Phoenixu v svoje vrste zvabili Isaiaha Thomasa, in poskrbeli za veliko gnečo na položaju organizatorja igre, kjer sta bila prej že Dragić in Eric Bledsoe.

Nezadovoljni Dragić, ki je v napadu dobival vse manj priložnosti, je tako v februarju od vodilnih v klubu zahteval, da mu poiščejo novega delodajalca, in v zelo kratkem času se je skupaj s svojim bratom Zoranom, preselil na Floridu, k Miami Heatu.

Dragić je v minuli sezoni že zaigral proti svojim nekdanjim delodajalcem. To se je zgodilo 2. marca lani, ko so Phoenix Sunsi prišli v American Airlines Areno, Miami Heat pa so tekmo dobili s 115:98. Dragić je takrat dosegel 21 točk v le 15 minutah, in na tekmi zaigral kljub bolečinam v hrbtu.

Dvoboj so obeležili mnogi grobi prekrški, med drugim tudi tisti Markieffa Morrisa nad Dragićem, zaradi katerega je bil Morris tudi izključen. V tretji četrtini so se igralci med seboj zapletli kar dvakrat, trije igralci so bili na tekmi izključeni, podeljenih pa je bilo kar šest tehničnih napak.

V tej sezoni sicer Dragić v povprečju dosega 11,9 točk na tekmo, za tri točke pa meče najslabše v karieri, le 29,3-odstotno. Na zadnjih petih tekmah je zaigral nekoliko bolje – na vseh je dosegel vsaj deset točk, v povprečju pa dosega 14,4 točke, 4,4 podaje in 3,2 skoka na tekmo, pri tem pa iz igre meče 56,1-odstotno, od tega za tri 41,7-odstotno.