Ponoči dvoboj Miamija in New Yorka znova s slovenskim pridihom

Danes ponoči, ob 1:30 po našem času, si bodo v New Yorku nasproti ponovno stali vsi trije slovenski NBA-jevci. Goran Dragić in Beno Udrih z Miami Heati namreč gostujeta pri New York Knicksih Saše Vujačića.

Na tekmi bo domači trener Derek Fisher iskal rešitve za slabšo igro New Yorka v napadu, kjer premalo doprinese predvsem klop. Težko je verjeti da bo Fisher odkril toplo vodo, saj igrajo proti moštvu z eno najboljših obramb. New York je trenutno šele na 28. mestu v Ligi NBA po odstotku zadetih metov iz igre (41,3-odstotno), ima pa šele 23. napad lige, ki v povprečju dosega 97,2 točki na tekmo.

Vse slabosti moštva iz Velikega jabolka je na ponedeljkovi tekmi med tema dvema nasprotnikoma odkril že Miami, ki je Knickse odpravil s kar 95:78. Kratkohlačniki so pri tem iz igre metali le 32,2-odstotno. Tako si lahko obetamo novo tekmo, ki jo bo krasila ostra in agresivna obramba Heata, ki v tej sezoni nasprotniku dopušča le 40,5-odstoten met iz igre, ob tem pa nasprotniki Vročice dosegajo 92,6 točk na tekmo, v čemer na lestvici zaostajajo le za San Antonio Spursi.

Od slovenskih predstavnikov na ponedeljkovi tekmi na parket ni stopil le Beno Udrih. Največ priložnosti za igro je seveda dobil Goran Dragić, ki je na parketu preživel 31 minut, izkazal pa se je z vsestransko igro – dosegel je 13 točk, ob tem pa zbral še devet skokov in prispeval pet podaj. Saša Vujačić je v dresu New Yorka odigral tri minute, v tem času pa enkrat uspešno skočil za žogo.