Pomagaj izbrati NAJ košarkarski dogodek leta 2014 in osvoji nagrado!

Rubrika:

Obveščamo vas, da z današnjim dnem v sodelovanju z vodilnim kabelskim ponudnikom televizijskih vsebin in programov, hitrega interneta ter digitalne telefonije v Sloveniji – Telemach d.o.o. in trgovino Sony A.C.S d.o.o. pričenjamo izbor NAJ košarkarskega dogodka 2014.

naj dogodek kosarka 2014 (6)

Izbrali smo 16 najbolj odmevnih košarkarskih dogodkov preteklega leta, z vašo pomočjo pa želimo po sistemu izpadanja dobiti tisti dogodek, ki je po vašem mnenju v preteklem letu najbolj zaznamoval košarkarsko dogajanje doma in po svetu.

Preko Facebook aplikacije NAJ DOGODEK LETA na Facebook profilu Košarka, I like lahko vsak dan preprosto izberete zmagovalca posameznega kroga, s tem pa se potegujete tudi za praktične dnevne nagrade – 2x Telemach majica, 2x majica Košarka.si in 1x slušalke Sony. V finalu bomo med vsemi sodelujočimi izžrebali nagrajenca, ki bo prejel glavno nagrado – košarkarsko žogo s podpisom Gorana Dragića.

1. KROG – NAJ košarkarski dogodek leta 2014

KK Krka prvak pokala SPAR  VS.  ZDA svetovni prvak 2014
V prvem krogu letošnjega izbora za NAJ košarkarski dogodek, se bosta pomeril Krka in reprezentanca ZDA. Mi smo vam pripravili kratek opis obeh dogodkov, na vas pa je da preko aplikacije NAJ DOGODEK LETA glasujete za dogodek, ki je po vašem mnenju bolj zaznamoval košarkarsko dogajanje v preteklem letu. Med vsemi sodelujočimi bomo vsak dan izžrebali 5 nagrajencev, ki bodo prejeli praktične nagrade.

PRVI KROG

KK Krka prvak pokala SPAR
Košarkarji Krke so v finalu zaključnega turnirja pokala SPAR v Mariboru premagali Union Olimpijo s 83:70 in tako prvič v zgodovini postali pokalni prvaki Slovenije.
Štirikratni zaporedni državni prvaki, so devetnajstkratne pokalne prvake iz Ljubljane nadigrali v vseh elementih košarkarske igre in tako prekinili šestletno vladavino Uniona Olimpije v pokalu Spar.
Za najboljšega košarkarja zaključnega turnirja je bil izbran Sani Bečirović, ki je v finalu dosegel 20 točk, še točko več pa je dosegel Edo Murić. Na drugi strani sta pri Ljubljančanih največ točk dosegla Alex Stepheson (14) in Sasu Salin (10).
Union Olimpija : KK Krka 70:83 (21:24, 14:24, 14:24, 21:11)
Stepheson 14, Salin 10; E. Murić 21, Bečirović 20, Klobučar 15

KRKA PRVAK

(foto: KZS.com)

ZDA svetovni prvak 2014
Košarkarji ZDA so na svetovnem prvenstvu v Španiji v finalu s 129:92 premagali Srbijo in pričakovano osvojili naslov svetovnih prvakov. To je bil za košarkarje ZDA že peti svetovni naslov.
Pri reprezentanci ZDA, ki je prvenstvo osvojila brez večjih težav, saj so nasprotnike premagovali z visokimi razlikami, je najbolj izstopal Kyrie Irving, ki je bil izbran tudi za najkoristnejšega igralca (MVP) prvenstva. Irvingu je v najboljši peterki prvenstva, poleg Srba Miloša Teodosića, Francoza Nicolasa Batuma inŠpanca Paua Gasola družbo delal še en američan – Kenneth Faried.