Polom Olimpije, prvi poraz Rogaške

Prvo srečanje 4. kola Lige Nova KBM za prvaka sta odigrali ekipi Krke in Rogaške. Boljši so bili Novomeščani, ki so Slatničanom prizadejali prvi poraz v Ligi za prvaka. Zlatorog je pred domačimi gledalci ugnal Union Olimpijo.

Liga Nova KBM za prvaka, 4. krog, 5.4.
KRKA – Rogaška 71:68 (12:24, 27:11, 17:18, 15:15)
Luković 17 (7 skokov), Kastrati 14 (5 skokov), Dimec 12 (9 skokov); Fon, Ferme in Davis (6 podaj) po 13.

V Ligi Nova KBM za prvaka ni več neporaženih ekip. V četrtem kolu je vodilna Rogaška pokleknila pred Krko, ki se je tako hitro vrnila na zmagovalno pot, potem ko je prejšnji teden doživela poraz v Laškem. Slatinčani kljub neuspehu ostajajo vodilni, v nadaljevanju prvenstva pa jim bo šlo na roko dejstvo, da so od uvodnih štirih tekem le eno odigrali pred domačo publiko.

Novomeščani so imeli v ključnih trenutkih razpoložena posameznika, vseh štirideset minut so bili boljši pod obročema (52:30), na koncu tekme pa so imeli tudi nekaj sreče, saj so gostje v zadnji minuti trikrat poskusili izenačiti izid, slabo pa so izpeljali tudi zadnji napad.

Med 13. in 23. minuti, ko je Krka naredila delni izid 30:10 in od zaostanka dvanajstih točk prišla do 45:37, je igra v napadu slonela na Erjonu Kastratiju (14 točk, met iz igre 6:7), v odločilnih zadnjih minutah pa je odgovornost prevzel Marko Luković (17 točk, 7 skokov) in z dvema trojkama Rogaško obdržal na varni razdalji.

Peti kolo Lige Nova KBM za prvaka je na sporedu že v soboto, 8. aprila. Krko v hali Tivoli čaka veliki slovenski derbi z Union Olimpijo, Rogaško pa dve zaporedni tekmi doma, najprej proti Helios Suns in nato Zlatorogu.

ZLATOROG LAŠKO – Union Olimpija 77:64 (19:18, 26:13, 16:19, 16:14)
Tratnik (9 skokov) in Barič po 18, Špan 14 (10 podaj, 5 prid. žog); Janković 18 (6 skokov), Hrovat 12, Bubnić 10 (5 skokov).

Po Krki so košarkarji Zlatoroga vzeli še skalp Uniona Olimpije. V četrtem kolu Lige Nova KBM za prvaka so zmagali s 77:64 in tako vknjižili tretji zaporedni par točk. Ljubljančani na drugi strani so doživeli drugi poraz v treh tekmah.

Laščani so zmagali povsem zasluženo, saj so imeli več razpoloženih igralcev, ki so si bolj želeli zmage in ki so igrali dovolj kolektivno, da jim Ljubljančani niso mogli do živega. Ključni del tekme je bila druga polovica druge četrtine ter uvod v nadaljevanje. Zlatorog je namreč v tem času naredil delni izid 26:4 in v 22. minuti povedel z rekordnimi devetnajstimi točkami naskoka (50:31).

Gostje zaostanka niso več nadoknadili, saj je ob neigranju Deana Oliverja (gleženj), dvakratnega MVP kroga Lige za prvaka, iz sivega povprečja izstopal le Nikola Janković (18), medtem ko so domači kar tekmovali, kdo bo bolj navdušil trenerja Aleša Pipana in približno 700 gledalcev v Treh lilijah. Nejc Barič in Igor Tratnik (9 skokov) sta dosegla po 18 točk, Jan Špan (trojke 4:7) je 14 točkam dodal 10 podaj, Matej Krušič je dosegel 11 točk, Miloš Miljković 10, dvomestno številko pri skokih pa je imel še Ramo Rizvić (10).

V petem kolu Lige Nova KBM za prvaka (8. 4.) bodo Laščani gostovali na Polzeli, Union Olimpijo pa v dvorani Tivoli čaka derbi s Krko.

Helios Suns – HOPSI POLZELA 59:72 (19:12, 17:22, 10:14, 13:24)
Bratec 20, Bolčina 16 (9 skokov), Atanacković 14 (8 skokov); Hodžić in Kosič po 14, Držić 10.

Dvoboj ekip, ki v prvih treh kolih nista okusili slasti zmage, so dobili košarkarji Hopsov s Polzele. Ti so tako v zadnjem trenutku priključili v igro za polfinale, medtem ko se aktualni državni prvaki iz kola v kolo bolj oddaljujejo od ubranitve naslova.

Po treh izenačenih četrtinah so Polzeljani vprašanje o zmagovalcu rešili v uvodnih petih minutah zadnjega dela igre. Z delnim izidom 18:1 so popolnoma nadigrali zasedbo Helios Suns, ki je imela v svojih vrstah štiri igralce, ki so med vikendom postali mladinski prvaki Slovenije, manjkal pa je eden ključnih igralcev pod obročema Cory Remekun, ki je zaradi poškodbe že končal sezono.

Skok so Domžalčani sicer prepričljivo dobili (38:24), a so izgubili kar 25 žog, bili le 44 odstotni pri metih iz igre, hkrati pa niso znali zaustaviti zunanjega meta Hopsov. Sedem gostujočih igralcev je zadelo dvanajst trojk, največ točk pa sta zbrala – po 14 – Žan Kosič in Alen Hodžić. Pri domači je tekmo kariere in osebni rekord v Ligi Nova KBM zabeležil 19-letni Aljaž Bratec (20 točk, trojke 4:7).

V naslednjem kolu (8. 4.) bo Helios Suns gostoval v Rogaški Slatini, Hopsi pa bodo gostili zasedbo Zlatoroga.