Poljska žaluje: umrl je legendarni Adam

Rubrika: Tuje reprezentance

Poljska in evropska košarka žalujeta. V 47. letu je umrl nekdanji poljski reprezentant Adam Wojcik! Prezgodnji smrti je botrovala levkemija, ki je dobila boj, poroča spletna stran poljskokosz.pl.

Wojcik je v dresu Poljske 149 nastopov, igral je na štirih evropskih prvenstvih. V domači ligi je osvojil osem naslovov državnega prvaka, dvakrat je bil pokalni zmagovalec. Z 10.087 točkami je še vedno najboljši strelec poljske lige, v kateri je bil trikrat tudi MVP sezone.

Kariero je začel v Gwardiji Wroclaw, potem pa nosil dres Znica Priszkow, Bobry Bytom, Oostendeja, Charleroija, Slaska, Peristerija, Malage, Slaska, Prokom, Orlandine, Turowa, WKK Wroclawa in Slaska, kjer je kariero zaključil leta 2012.