POLJSKA: Filipovski na kolena spravil vodilnega

Rubrika: Evropske ligeNaši na tujem

15. kolo državnega prvenstva Poljske je prineslo derbi ene najbolj vročih ekip lige Zielone Gore, vodi jo Sašo Filipovski, in vodilnega Turowa, ki je nastopal tudi v Evroligi. Domačini so slavili s z 78:70 in tako Turowu prizadejali šele drugi poraz v sezoni, sami pa zabeležili osmo zmago v nizu.

Filipovski je moštvo Zielone Gore povsem preporodil in od svojega prihoda na klop z izjemo ene dobil prav vse tekme državnega prvenstva, za las je ostal brez napredovanja v Eurocupu.

Ameriški “play” bo ostal

Tokrat so domači uprizorili veliki preobrat, kajti po prvi in drugi četrtini je njihov deficit znašal 11 točk, izid pa so v svojo korist obrnili v zadnjih 10 minutah, ko so bili boljši z delnim rezultatom 24:8. Blestela sta organizatorja igre Lukasz Koszarek (19) in Russell Robinson (14), s katerim je klub ravno danes podaljšal pogodbo do konca sezone.