Poleg Slovenije zmagali tudi (že) Latvija in Črna gora

Rubrika: Eurobasket

Na prvi treh tekmah današnjega tekmovalnega dneva na Eurobasketu so zmago slavile Slovenija, Latvija in Črna gora.

Latvija je presenetila favorizirano Rusijo, Črna gora pa je bila boljša od Češke.

Latvija je predvsem v drugem polčasu povsem nadigrala Rusijo. Prvi polčas so Rusi dobili z rezultatom 44:34, ob koncu tretje četrtine je bil rezultat izenačen, v četrti četrtini pa je sledil potop Rusov, Latvijci so to obdobje igre dobili z rezultatom 32:17. Najboljši strelec pri Latviji je bil Janis Timma, dosegel je 22 točk, pri Rusih je Aleksei Shved dosegel 21 točk.

Črna Gora je na krilih Nikole Vučevića, dosegel je 17 točk in imel 14 skokov, premagala Češko, za katere je Tomas Satoransky dosegel 13 točk in imel tudi 11 asistenc. Rezultat je bil 88:75, že ob koncu tretje četrtine pa je Črna gora vodila za 28 točk.