Podvig Olimpije: s košem Lorbka do zmage proti Partizanu!

Petrol Olimpija je v 9. krogu z 78:77 slavila zmago, v Beogradu so ugnali Partizana. Odločilni točki je prispeval Domen Lorbek, domačini so imeli met za zmago, a je Novica Veličković zgrešil. Jan Špan je bil 1. strelec Olimpije z 20 točkami, v domači vrsti se je Gavrilović ustavil pri 17.

Liga ABA se nadaljuje za zmaje 2.12.

Liga ABA, 9. krog, 18.11.
Partizan – PETROL OLIMPIJA 77:78 (20:9, 25:26, 13:26, 19:17)
POL: Radulović 4, Oliver 16 (6 skokov, 6 podaj), Špan 20 (6/11 za 3), Bubnič 6, Badžim 9, Morgan 6, Lorbek 9, Hrovat 8.

Tudi leta 2013

Olimpija je ponovila uspeh iz leta 2013, ko so slavili z 71:73, zmagovalca pa je odločil Dino Murić. Tokrat je bil krvnik Partizana Lorbek.

Samardo odšel, domačin dobil skok

Ljubljančani so nastopili z 10 igralci, oslabljen je bil tudi domačin, saj so med tednom po sporu s trenerjem Muto Nikolićem (trenersko kariero je začel v Mariboru!) odpustili Jamajčana Samarda (center po poklicu).

Porazen uvod

Olimpija v prvem delu ni prepričala. Če odmislimo drugo četrtino, ko je stopila prednost domačina (20:9). Varovanci trenerja Gašperja Okorna so v 1. četrtini metali obupno iz igre (19%), zbrali so eno podajo, domačin šest. V nadaljevanju je bilo boljše, a so dovolili, tudi z norim metom Marinkovića, da Partizan odide na odmor s +10 (45:35).

Koš za koš

Očitno je to vodstvo uspavalo domačine, Olimpija je tretji del odločila sebi v prid – 13:26. V igri „koš za koš“ je blestel Jan Špan (6 trojk iz 11 metov!). Partizan je povedel 77:76, potem pa je Olimpija v napadu pobrala dve žogi, Lorbek je izsilil osebno napako in dokončal začeto! Za veliko zmago Olimpije.

“Zgrešili smo sedem, osem zicerjev (ni mislil na redno tedensko oddajo Zicer na Planet 2:). Ni bilo prave mirnosti,” je po koncu tekme upravičeno bentil domači strateg Muta Nikolić.